قوه قضاییه اعلام کرد: احیای کارخانه پارس لامع با ۲۰۰ کارگر

قوه قضاییه از احیای کارخانه پارس لامع در استان البرز با ۲۰۰ کارگر آگاهی داد.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

کارخانه پارس لامع بامداد امروز طی مراسمی با حضور معاون دادستان کل کشور، به چرخه تولید بازگشت تا یکی دیگر از ده ها کارخانه ای باشد که چرخ های آن طی یک سال اخیر در نتیجه ورود دستگاه قضایی و با تدابیر اتخاذ شده از ناحیه مسئولان قضایی، به حرکت درآمده است.

این کارخانه واقع در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است که حدود ۱۱ سال قبل با داشتن بدهی به ۱۵ طلبکار همچون ۲ بانک، ورشکسته شد؛ اما به دنبال سفر استانی دی ماه ۹۸ آیت الله رئیسی ریاست قوه قضاییه به استان البرز، به ریاست کل دادگستری کل استان البرز ماموریت داده شد تا اقدامات لازم جهت حل مشکلات این واحد تولیدی صورت گیرد.

در نهایت پیگیری های مجدانه قضایی سرانجام نتیجه داد و با اتخاذ تمهیدات قانونی، از به فروش رفتن و تعطیلی کارخانه پارس لامع جلوگیری شد و امروز در مراسمی کارخانه احیا گردید.

احمد نوروزی، رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ در تشریح مشکلات این واحد تولیدی اظهار نمود: حدود ۱۱ سال قبل ورشکسته و حکم ورشکستگی آن صادر شد و بعد از آن مقرر گردید تا اموال این واحد تولیدی به فروش رود و در همین زمینه مزایده هایی صورت گرفت، اما کسی خریدار نبود.

نوروزی اظهار نمود: در اجرای تبصره ماده ۵۰۷ و ۵۰۸ قانون تجارت با توجه به این که می توان شرکتی که ورشکست شده را اجاره داد و طلب طلبکاران از محل درآمد شرکت تسویه کرد، از طلبکاران دعوت به عمل آمد و طی مذاکرات و جلسات گوناگون تصمیم بر این شد تا به نحوی عمل شود که هم چرخه تولید از حرکت نایستد و هم طلب طلبکاران تسویه شود.

رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ عنوان کرد: در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که این واحد تولیدی به مدیرعامل آن اجاره داده شود و هم اکنون اجاره نامه آن تنظیم شده تا مدیرعامل آن از محل درآمد این واحد تولیدی مبادرت به تسویه بدهی های خود به طلبکاران کند.

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: این واحد تولیدی با تلاش و همکاری دادگستری و استانداری البرز احیا شده است، کارخانه ای که در گنداب گرفتار شده بود با چاره ها و اجرای آنها به مدار تولید بازگشته است و صدای تولید و همانا سمفونی زندگی در این کارخانه تنین انداز شده است.

وی با اعلان اینکه در راه رفع موانع تولید و رونق تولید هیچ بن بستی وجود ندارد، اظهار داشت: اگر همه در کنار هم باشیم تمام مشکلات را در این جنگ اقتصادی حل می نماییم.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اعلان اینکه هم اکنون این کارخانه با ۲۰۰ نفر مشغول به کار است و امید داریم که در آینده ای نزدیک به ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر برسد، اظهار داشت: باید تمام تلاشمان را انجام دهیم تا شاهد راه اندازی کارخانه هایی باشیم که گرفتار مشکلاتی در تولید شده اند و با تلاشمان شاهد خودکفایی در این جنگ اقتصادی باشیم.

در ادامه این مراسم، فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری البرز اظهار داشت: باید بگویم کاری که امروز در اینجا صورت گرفته است، نتیجه سفر رئیس قوه قضاییه به استان البرز بوده است.

وی افزود: در این سفر مدیرعامل این کارخانه مشکلات خودرا درباره نحوه تسویه شرکت و اینکه این کارخانه در حال تعطیلی است بیان کرد و رئیس قوه قضاییه نیز با فوریت دستور رسیدگی و پیگیری آنرا داشتند، بلافاصله جلساتی با این شرکت بانک ملی انجام شد.

احمدرضا زمانی، صاحب کارخانه پارس لامع نیز در این مراسم گفت: این کارخانه به سبب بدهی به بانک تامین اجتماعی و دارایی گرفتار مشکلاتی شد و درآستانه تعطیلی قرار داشت که با حمایت های دستگاه قضایی این شرکت احیا شد.

صاحب کارخانه پارس لامع با اعلان اینکه بانک ملی با مساعدت و صبوری اجازه دادند از محل تفکیک شرکت و از محل اجاره بدهی ها بازپرداخت شود، اظهار داشت: در مسافرت رئیس قوه قضاییه به استان البرز مشکلات این واحد تولیدی را توضیح دادم؛ آیت الله رئیسی نیز دستور پیگیری فوری این مشکلات را داشتند.

زمانی اضافه کرد: هم اکنون ۲۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند و تمام تلاشمان را می نماییم که تعداد افراد شاغل مان را به ۵۱۲ نفر که در گذشته بوده ایم برسانیم.