انجام ۸۰ درصد تولید و ۳۵ درصد تعمیرات واگن کشور در استان مرکزی

به گزارش اجاره مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی و اراک قطب صنایع ریلی کشور بشمار می رود چونکه ۸۰ درصد تولید و ۳۵ درصد تعمیرات واگن در این استان انجام می گیرد.
دکتر فرزاد مخلص الائمه سوم خرداد در بازدید از شرکت واگن پارس و آیین رونمایی از محصولات جدید این شرکت، با اشاره به رونمایی و تحویل ۷۴ دستگاه واگن و لوکوموتیو بیان کرد: صنعت واگن سازی جزو صنایع مادر، کلیدی و راهبردی جهان است و خوشبختانه در کشور، شرکت واگن پارس نخستین و بزرگترین شرکت تولیدکننده واگن است.
وی با اعلان اینکه شرکت به سطح خوبی از رشد و توسعه رسیده است، اظهار داشت: طبق برنامه، ظرفیت حمل ریلی کشور باید بصورت ۳۰ درصد بار و ۱۸ درصد مسافر باشد که متاسفانه از این برنامه بسیار عقب هستیم و صنعت واگن سازی باید همراه این برنامه و در راه دستیابی به هدف دولت در این عرصه باشد، باید حمل و نقل ترکیبی در کشور سازماندهی شود تا بتوان این صنعت را به حوزه حمل و نقل کشور بعنوان زیربنای اقتصاد ملحق کرد.
مخلص الائمه با اشاره به این که استان مرکزی و اراک قطب صنایع ریلی کشور بشمار می رود چونکه ۸۰ درصد تولید و ۳۵ درصد تعمیرات واگن در این استان انجام می گیرد، اشاره کرد: ظرفیت فوق العاده ای در شرکت واگن پارس برقرار است و باید واردات و ثبت سفارش خارجی هر آنچه در این شرکت یا شرکت های مشابه تولید می شود بصورت کامل متوقف شود. سیاست دولت، پشتیبانی از تولید داخل است و این امر در سند تحول دولت مردمی مورد توجه قرار گرفته و به هیچ وجه اجازه نمی دهیم که ظرفیت مپنا معطل باشد و به خارج از کشور سفارش داده شود.

منبع: