طلا به همراه نقره و پلاتین سقوط کرد

به گزارش اجاره، قیمت طلا امروز سه شنبه بعد از کاهش بیشتر از یک درصدی در جلسه قبل، تحت تأثیر افزایش ارزش دلار و نگرانی ها نسبت به افزایش بیشتر نرخ بهره آمریکا، کاهش پیدا کرد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۲.۳ درصد افزایش به ۱۷۸۲ دلار و ۴۰ سنت رسید. در حالیکه در روز گذشته به پایین ترین حد خود از هشتم آگوست و به ۱۷۷۲ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای هر اونس طلا در بازار معاملات آمریکا هم با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۷۸۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.
دلار در مقابل رقبای خود ۰.۱ درصد افزوده شد و به بالاترین حد بیشتر از یک هفته گذشته رسید و طلا را برای خریدارانی که سایر ارزها دارند گرانتر کرد.
مقامات فدرال رزرو افزایش بیشتر نرخ بهره در سال را برای مهار تورم بالا در نظر گرفته اند. باآنکه طلا بعنوان پوششی در مقابل تورم تلقی می شود اما افزایش نرخ بهره در ایالات متحده جذابیت شمش های غیر بازده را می کاهد.
طبق گزارش رویترز، سرمایه گذاران حالا منتظر جلسه جولای فدرال رزرو در روز چهارشنبه برای سرنخ هایی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره هستند. معامله گران با احتمال ۳۶.۵ درصدی برای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر و ۶۳.۵ درصد احتمال افزایش ۵۰ واحدی قیمت گذاری کردند.
اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام نمود که دارایی های آن ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و ۹۹۵.۹۷ تن روز دوشنبه به ۹۹۳.۹۴ تن در روز جمعه رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰.۲۱ دلار رسید. پلاتین با ۰.۴ درصد کاهش به ۹۲۹.۲۹ دلار رسید و پالادیوم در ۲۱۴۴.۵۲ دلار ثابت ماند.

منبع: