خطر سقوط به کانال ۱۵۰۰ دلار بیخ گوش طلا!

به گزارش اجاره، قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز گذشته به شدت کاهش پیدا کرد. بهای طلا به پایین ترین حد در ۲.۵ سال گذشته رسید. افزایش بازده اوراق قرضه دولتی و شاخص بسیار قوی دلار آمریکا از مهم ترین عوامل اثرگذار در بازار فلزات گرانبها هستند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، طلای اکتبر آخرین بار با ۲۴.۸۰ دلار کاهش به ۱۶۴۶ دلار و ۵۰ سنت رسید و نقره دسامبر ۰.۵۳۲ دلار کاهش پیدا کرد و به ۱۹.۰۸ دلار رسید و بهای هر اونس طلا در روز جمعه به ۱۶۴۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا هم به ۱۶۴۵ دلار و ۵۰ سنت رسید.
تحلیل گران اعلام کردند که این محیط کلان احتمالا افراد بیشتری را از طلا دور و فرصتی عالی برای خرید بوجود می آورد.
بازارهای سهام جهانی کاهش یافتند؛ شاخصهای سهام ایالات متحده به بازه های بسیار پایین تر و پایین ترین سطح سه ماهه خود اشاره می کنند. شاخص دلار آمریکا به شدت افزایش پیدا کرده و به بالاترین سطح ۲۰ سال گذشته رسیده است.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA عنوان نمود به نظر می آید که این افزایش دلار به اوج خود نمی رسد. فضای فعلی بازار احیانا ناآرام خواهد ماند. انتظارات افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به صورت گسترده ای درحال نوسان است.
با رسیدن میانگین صنعتی داو جونز به پایین ترین سطح سال در روز جمعه و نوسانات بیشتر در پیش رو، بعید به نظر می آید که طلا در کوتاه مدت یک صعود قوی داشته باشد. در نهایت، با کاهش اشتها برای سهام، طلا باردیگر به پناهگاه امنی تبدیل خواهد شد اما پیش از این که این اتفاق بیفتد، اقتصاد باید کند شود و تورم باید کاهش پیدا کند.
طبق گزارش کیتکو، خطر بزرگ برای این فلز گرانبها سقوط به زیر ۱۶۰۰ دلار در هر اونس است. مویا اظهار داشت: اگر ما ۱۶۰۰ دلار را بشکنیم، آنگاه ۱۵۴۰ دلار خطی خواهد بود. بازار همچنان به شرایط خیلی سخت کار در ایالات متحده نگاه می کند و به این معناست که فشار دستمزدها همچنان یک مبحث خواهد بود.

منبع: