اوج دلار و ریزش طلای جهانی به کف ۲ و نیم سال اخیر!

به گزارش اجاره، قیمت طلا امروز دوشنبه به پایین ترین حد خود در ۲.۵ سال گذشته سقوط کرد که تحت تاثیر دلار قوی و چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا برای کاهش تورم قرار گرفت.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۴.۶ درصد کاهش به ۱۶۳۹ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا هم با ۰.۲۸ درصد کاهش به ۱۶۴۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.
شاخص دلار از سال ۲۰۰۲ به اوج خود رسید که توسط فدرال رزرو تقویت شد و شمش قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند گران تر کرد.
رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز یکشنبه اظهار داشت که او همچنان اعتقاد دارد که بانک مرکزی ایالات متحده می تواند تورم را بدون از دست دادن شغل قابل توجه با عنایت به حرکت مداوم اقتصاد مهار کند.
بهای طلا در چین هفته گذشته به علت تقاضای قوی برای شمش افزایش پیدا کرد، در حالیکه قیمتها در هند برای نخستین بار در چهار هفته گذشته به علت افزایش نرخ های داخلی با کاهش معامله شد.
طبق گزارش رویترز، دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز جمعه با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۹۴۷.۲۳ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد کاهش به ۱۸.۶۸ دلار رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزوده شد و به ۸۶۰.۱۳ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۷۶.۱ دلار رسید.

منبع: