افزایش جهانی قیمت طلا و دیگر فلزات باارزش بازار

اجاره: قیمت طلا امروز (سه شنبه) افزوده شد و با کاهش اندک دلار آمریکا همراه شد که موجب می شود شمش با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، ارزان تر شود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه به وقت شرقی با چهار درصد افزایش به ۱۷۷۳ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۱۷۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. شاخص دلار ۰.۲ درصد کم شد.
ایپ جان رانگ، استراتژیست گروه IG اظهار داشت: باتوجه به تلاش فعالان بازار برای شفاف سازی در مورد افزایش نرخ فدرال رزرو، انتظارات نرخ نسبت به داده های اقتصادی دریافتی حساس بوده است. نشانه های تقاضای قویتر از حد انتظار ممکنست بازارها را به سمت بازبینی انتظارات تندروتر سوق دهد. یکی از این نمونه ها روز دوشنبه بود که داده ها نشان داد که فعالیت صنعت خدمات ایالات متحده بطور غیرمنتظره ای در ماه نوامبر و اشتغال باردیگر افزوده شد و شواهد بیشتری از حرکت اقتصادی اساسی ارائه کرد.
طلا از بالاترین سطح پنج ماهه خود به ۱.۶ درصد کم شد برای اینکه بعد از اینکه داده ها موجب گمانه زنی شد که ممکنست فدرال رزرو نرخ های بهره را بیش از آنچه اخیراً پیش بینی شده بود، افزایش دهد، دلار باردیگر بازگشت.
طبق گزارش رویترز، نرخ های بهره بالاتر بر جذابیت طلا تأثیر می گذارد برای اینکه هزینه فرصت نگهداری فلز بدون بازده را بیشتر می کند. فعالان بازار هم اکنون انتظار دارند ۹۱ درصد احتمال افزایش ۵۰ واحد در جلسه فدرال رزرو در هفته آتی وجود داشته باشد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۱.۲ درصد افزایش به ۲۲.۵۲ دلار رسید. پلاتین با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۰۰۲ دلار و ۵۰ سنت و پالادیوم ۰.۶ درصد افزوده شد و به ۱۸۸۶ دلار و ۶۳ سنت رسید.

منبع: