تفاهمنامه مشترک همکاری اقتصادی ایران و عراق به امضا رسید

به گزارش اجاره، تفاهمنامه مشترک همکاری اقتصادی ایران و عراق با محورهای حمل و نقل، تجارت، نیرو، برق، گاز، آب و تعاملات بانکی و مالی به امضا رسید.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، احسان خاندوزی امروز در نشست خبری مشترک با وزیر تجارت عراق، اظهار نمود: در پنجمین نشست کمیسیون مشترک ایران و عراق، تفاهمات راهگشایی در حوزه حمل و نقل، تجارت، نیرو، برق، گاز، آب و همینطور در حوزه های تعاملات بانکی و مالی بین دو کشور به امضا رسید.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: تعاملات فرهنگی و اقتصادی ایران و عراق در بستر تاریخی، بسیار مثبت بوده است. بعد از اسلام هم این روند مثبت و رو به جلو ادامه داشت. در دوره معاصر هم گره خوردن امنیت، موضوعات مشترک فرهنگی و مذهبی از عوامل مؤثر توسعه روابط دو کشور بوده است. هم اکنون هم ایران تمامی پشتیبانی خود برای عراق یکپارچه را به کار گرفته است.
وی اظهار داشت: افزایش ۲۰ درصدی تجارت ایران و عراق در یازده ماه گذشته و رفت و آمد بیشتر از ۷ میلیون نفر بعنوان مسافر و زائر نشانه هایی از توسعه بیشتر از پیش روابط اقتصادی دو کشور است.
خاندوزی تصریح کرد: دیپلماسی همسایگی دولت سیزدهم و سیاست دولت آقای سودانی نخست وزیر دولت عراق اشتراکاتی زیادی دارد، بر این اساس امیدواریم گام هایی که در گذشته باید برداشته می شد با سرعت بیشتر و زمان کوتاه تر برداشته شود.