صعود جهانی طلا و دلار در کنار هم

اجاره: قیمت جهانی طلا باتوجه به تمرکز سرمایه گذاران بر جلسه فدرال رزرو اندکی بیشتر می شود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز (سه شنبه) افزوده شد و سرمایه گذاران باتوجه به افزایش انتظارات در خصوص این که بانک مرکزی آمریکا به تحولات بخش بانکی، سیاست های انقباضی پولی خودرا کم کند، در انتظار نشست سیاستگذاری فدرال رزرو بودند.
بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۳.۷ درصد افزایش به ۱۹۸۲ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۹۸۳ دلار و ۱۰ سنت رسید.
مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس اظهار داشت: طلا در حدود سطح ۱۹۸۰ دلار و در محدوده روز گذشته معامله می شود. طلا در زمان عدم اطمینان مالی به عنوان پناهگاه امنی در نظر گرفته می شود و نرخ های بهره پایین تر شمش های بدون بازده را جذاب تر می کند.
قیمت طلا در معاملات روزگذشته و پیش از عقب نشینی، به بالاترین حد خود از مارس ۲۰۲۲ و به ۲۰۰۹ دلار و ۵۹ سنت رسید برای اینکه سرمایه گذاران تأثیر اقدامات چند بانک مرکزی برای مهار بحران بانکی و ثبات بازارهای مالی جهانی را دریافتند.
طبق گزارش رویترز، دلار ۰.۱ درصد افزوده شد و موجب شد شمش برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۲.۵۷ دلار و پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۸۶.۶۸ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۱۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.