با صدور اطلاعیه از سوی گمرک؛ ثبت سفارش واردات کالا به۷منطقه آزاد مجاز شد، ۵گام برای ثبت سفارش

اجاره: با صدور اطلاعیه ای از جانب گمرک، امکان ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد فراهم گردید.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، گمرک جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای مجوز ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد را صادر کرد که بر این اساس از روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۳/۰۹ امکان ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد (شامل ۷ منطقه: کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند، ماکو و انزلی)، فراهم گشته است.
بر اساس این اطلاعیه؛ بدین منظور واردکنندگان مربوطه می بایست گام های زیر را طی نمایند:
۱- جهت تکمیل اطلاعات مجوز فعالیت خود در مناطق به سامانه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه به آدرس http: //esm.freezones.ir رجوع نماید.
نکته: بعد از تکمیل اطلاعات در سامانه مذکور، کاربر می بایست منتظر تایید نهایی اطلاعات خود توسط سازمان منطقه مربوطه بماند.
۲- به سامانه جامع تجارت به آدرس https: //www.ntsw.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایند.
۳- نسبت به معرفی شرکت خود اقدلم نمایند. (برای اشخاص حقوقی)
۴- اقدام به بارگذاری صلاحیت در سامانه جامع تجارت نمایند.
تذکر: در صورتی که کاربر، دارای مجوز فعالیت حقیقی از مناطق آزاد باشد، می بایست بعد از ثبت نام، با نقش پایه حقیقی به بخش بارگذاری صلاحیت مراجعه کرده و از قسمت «استعلام مجوز مناطق آزاد» گزینه «استعلام» را انتخاب نماید.
در صورت وجود مجوز فعال، نقش «بازرگان حقیقی منطقه آزاد…..» به فهرست نقش های جاری کاربر افزوده خواهد شد.
در صورتی که کاربر، دارای مجوز فعالیت حقوقی از مناطق آزاد باشد، می بایست بعد از ثبت نام مدیرعامل، با نقش پایه حقیقی اقدام به معرفی شرکت نماید. سپس با نقش «پایه حقوقی» به بخش بارگذاری صلاحیت مراجعه کرده و از قسمت «استعلام مجوز مناطق آزاد» گزینه «استعلام» را انتخاب نماید.
در صورت وجود مجوز فعال، نقش «بازرگان حقوقی منطقه آزاد…..» به فهرست نقش های جاری کاربر افزوده خواهد شد.
۵- با نقش حقیقی/حقوقی منطقه آزاد…….. خود اقدام به ثبت سفارش و تعیین منشاء ارز نمایند.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد بخش های مختلف سامانه، می توانید به بخش پایینی صفحه اصلی سامانه با عنوان «فایل های راهنما» رجوع فرمایید.
بر اساس اطلاعیه گمرک جمهوری اسلامی ایران، مرکز تماس سامانه هم با شماره تلفن ۰۲۱-۷۵۴۹۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی می باشد.