نوبخت دستگاههای اجرایی را مکلف کرد؛ صدور احکام جدید همزمان با پرداخت معوقات حقوق کارمندان دولت

اجاره: سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: افزایش و واریز حقوق، بجز تأمین بودجه، نیازمندِ صدورِ احکام حقوقی جدید از جانب دستگاه هاست.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که دستگاه های دولتی برای صدور احکام افزایش حقوق تا چه زمانی مهلت دارند؟ اظهار داشت: همانگونه که در نشست خبری گفتم بر مبنای توافق سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل، اعتبارات موردنیاز برای پرداخت حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان با احتساب افزایش مصوب سال ۹۷، تأمین و تخصیص یافته است.ا ما واریز حقوق بجز تأمین بودجه نیازمند صدور احکام حقوقی جدید از جانب دستگاه ها است.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن، افزایش متوسط ۱۰ درصدی حقوق هم باید از ابتدای امسال بر مبنای قانون بودجه به حساب واریز می شد، اما از آنجایی که مجلس شورای اسلامی، استفساریه ای در خصوص اینکه این ۱۰ درصد متوسط از صفر تا ۲۰ درصد افزایش یابد و این مورد انجام شد.
نوبخت با اشاره به اینکه دستگاه ها باید متناسب با حقوق کارمندان دولت، این احکام را صادر کنند، افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور علاوه بر حقوق، این رقم افزایش متوسط ۱۰ درصد را هم تخصیص داده و خزانه پرداخت کرد و الان در حساب همه دستگاه ها این رقم متوسط ۱۰ درصد موجود است، اما اینکه با چه کیفیتی توزیع شود برای هر یک از کارکنان دولت باید حکم صادر شود.
معاون رئیس جمهور افزود: علاقمند بودیم دستگاه ها پیش از عید فطر حقوق را واریز می کردند، اما با عنایت به پیچیدگی احکام که در سه ردیف توزیع می گردد امیدواریم در اولین فرصت این احکام را صادر کنند.
وی تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه ها هر چه سریعتر این کار را انجام دهند.لزومی ندارد تا آخر ماه صبرکنند و با حقوق تیرماه پرداخت کنند، میتوانند هرروزی که حکم صادر شد از اعتباری که برای این کار منظور شده نسبت به پرداخت اقدام نمایند.