رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد؛ تشکیل کارگروهی ویژه برای حل مشکلات پیمانکاران

اجاره: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بر تشکیل کارگروهی ویژه برای حل مشکلات پیمانکاران تاکید نمود.

به گزارش اجاره به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، یکصدو بیست و هشتمین جلسه نهاد تعامل با حضور دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پشتیبانی از پیمانکاران و تسریع در تکمیل طرح های عمرانی برگزار گردید.
این جلسه که با همت امور نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه در محل سازمان تشکیل شد، حمید پورمحمدی، معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه، حمیدرضا عدل، معاونت فنی، امور زیربنایی و تولیدی و جمعی از اعضای شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور حضور داشتند.
محمدباقر نوبخت در این جلسه با اشاره به آثار منفی نوسانات بازار ارز، بر پیمانکاران پروژه های دولتی مقرر کرد در اسرع وقت کارگروهی متشکل از بعضی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از اعضای شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور برای بررسی آثار نوسانات نرخ ارز بر قراردادهای پیمانکاری و روشهای تامین مالی پروژه ها و برون رفت از وضعیت فعلی تشکیل گردد.
وی از پیمانکاران بعنوان یکی از عوامل تعیین کننده و موثر در توسعه کشور یاد کرد و اظهار داشت: به اعتقاد من یار واقعی دولت برای خدمت به ملت شما عزیزان هستید.
نوبخت با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه نسبت به همه اقشار و اصناف جامعه مسئولیت دارد و برای پشتیبانی از آنها در وضعیت فعلی بسته های حمایتی تعریف شده اضافه کرد: نسبت به شرکت های پیمانکاران هم وظیفه خاصی داریم و باید از آنها حمایت نماییم.
در ادامه این جلسه پورمحمدی و دکتر عدل هم گزارشی کوتاه از اقدامات سازمان برنامه و بودجه درمورد رفع مشکلات پیمانکاران ارائه کردند.
در این نشست پیمانکاران گزارشی درمورد اوراق بدهی و اسناد خزانه اسلامی و اثرات افزایش نرخ ارز بر امور پیمانکاران ارائه کردند.