وزیر صنعت: بیشتر از ۳۰ واحد صنعتی در اثر سیل صدمه جدی دیدند

اجاره: بعد از حضور نوبخت، شریعتمداری وزیر صعنت، معدن و تجارت و تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در غرب مازندران حضور بهم رساندند و از نزدیک شاهد میزان خسارت های ناشی از سیل بودند تا در جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت حاضر شوند و برای تصویب مبلغ پرداختی به خسارت دیدگان ناشی از سیل دفاع کنند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، بازدید از مناطق سیل زده و خسارت دیده غرب مازندران با پیگیری استاندار مازندران، همچنان ادامه دارد و تمامی مسئولان برای رفع مشکلات به خط شده اند، در این میان بعد از تماس تلفنی جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به مازندران سفر و به منظور ارزیابی میزان خسارت ناشی از سیل، در غرب این استان حاضر شدند.
بعد از حضور نوبخت، شریعتمداری وزیر صعنت، معدن و تجارت و تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در غرب مازندران حضور بهم رساندند و از نزدیک شاهد میزان خسارت های ناشی از سیل بودند تا در جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت حاضر شوند و برای تصویب مبلغ پرداختی به خسارت دیدگان ناشی از سیل دفاع کنند.
صدمه جدی بیشتر از ۳۰ واحد صنعتی در اثر سیل
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مناطق سیل زده استان مازندران از صدمه دیدگی بیشتر از ۳۰ واحد صنعتی در استان اطلاع داد.
محمد شریعتمداری در بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از واحدهای تجاری، مراکز نگهداری کالا و عرضه محصولات، خسارت های جدی دیدند اظهار نمود: با صورت برداری از تمامی ضایعات و ضررهایی که مجموعه ها دیدند، دولت اقداماتی کوتاه مدت برای این واحدها در مصوبه هفته آینده درنظر خواهد گرفت.
وی از اقدامات دراز مدت دولت برای تقویت صنایع استان مازندران اطلاع داد و اضافه کرد: استمهال بدهی واحدهای تولیدی که با مشکل مواجهند و همینطور جبران خسارات حوادث گذشته که فشار و زیان مضاعفی را وارد کرده همچون اقدامات بلندمدت هیئت دولت خواهد بود.
شریعتمداری در مورد مناطق مسکونی صدمه دیده از سیل بخصوص شهرستان تنکابن تصریح کرد: خوشبختانه مسئولین بخصوص استاندار مازندران در کنار مردم بودند و تمهیدات لازم برای کمک و خدمت رسانی بهتر انجام گرفته و در حال پیگیری است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این واقعیت که مردم برای آواربرداری و بازگشت به زندگی عادی نیاز فوری به مساعدت و همکاری مسئولین دارند، اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم از محل منابع موجود در کشور که در مواد قانونی برنامه و بودجه پیش بینی شده ابتدا از استان و سپس منابع ملی با تصویب هیئت وزیران نیاز فوری مردم محروم منطقه را فراهم و رفع نماییم.
اعطای وام بلاعوض به خانوارهای صدمه دیده

علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در بازدید از مناطق سیل زده از اعطای وام بلاعوض معیشتی به خانوارهای صدمه دیده در سیل اخیر استان مازندران خبر داد.

عصر روز سه شنبه در جمع خانوارهای صدمه زده در روستای پلطان شهرستان تنکابن در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد: اعطای وام بلاعوض منوط به تائید هیئت دولت می باشد اما تا زمان تصویب مصوبات این تسهیلات با استفاده از منابع داخلی بنیاد تامین شده تا هرچه سریعتر به دست نیازمندان برسد.

تابش در مورد چگونگی اعطای وام بلاعوض خاطرنشان کرد: این تسهیلات تنها به واحدهایی تعلق خواهد گرفت که در راه رودخانه ساخت و ساز نکرده و به حریم رود تجاوز نداشته اند.

وی با اشاره به اینکه تابحال به ساخت و سازهای خارج از بافت و داخل مسیر و حریم رودخانه ها هیچ گونه تسهیلاتی تعلق نگرفته و نخواهد گرفت، اظهار نمود: این نحوه پرداخت نوعی شیوه، راهکار و کمک به ساخت و ساز درست در مناطق است تا از مسیر اصلی خود عدول و تجاوز نکنند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به مبلغ این تسهیلات خاطرنشان کرد: تا سقف ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به واجدین شرایط پرداخت می گردد.

تابش، میزان خسارات وارده به مازندران خصوصا شهرستان تنکابن را وسیع توصیف کرد و اضافه کرد: بازدید امروز هیئت بنیاد مسکن به منظور برآورد میزان تخریب صورت گرفت و مانند تمام نقاط صدمه دیده کشور بنیاد مسکن آمادگی کامل برای خدمترسانی به هموطنان عزیز را دارد.

وی به مردم اطمینان داد که در اسرع وقت بررسی خسارت انجام شده و راهکارها و تسهیلات مورد نظر برای جبران صدمه های ناشی از سیل اتخاذ شود.