کشف بزرگترین الماس زردرنگ در قطب شمال

به گزارش اجاره یک الماس زردرنگ به وزن ۵۵۲ قیراط در معدن دیاویک در نورت وست تریتوریز کشف شد که سه برابر بزرگ از کشف بزرگ قبلی در کانادا است.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، شرکت های “دومینیون دایاموند ماینز” و “ریوتینتو” با رونمایی این الماس که بزرگترین الماس کشف شده تابحال در آمریکای شمالی به حساب می آید بازار را شوکه کردند.

این الماس که به اندازه یک تخم مرغ و به رنگ زرد است، در اکتبر استخراج شد و ابعاد آن حدود سه سانتیمتر در ۵.۵ سانتیمتر است.

شرکت دومینیون کانادا که در ۴۰ درصد از معدن دیاویک سهم دارد، اعلام نمود کشف الماسی در ابعاد مذکور در این بخش از جهان کاملا غیرمنتظره بود و نقطه عطفی برای معدنکاری الماس در آمریکای شمالی به حساب می آید.

بر اساس گزارش ماینینگ، این الماس زردرنگ یکی از ۳۰ الماس بزرگی است که تابحال کشف شده اند.

رکورد بزرگترین الماس کشف شده در آمریکای شمالی، قبل از این به الماسی به وزن ۱۸۷.۷ قیراط تعلق شد که سال ۲۰۱۵ در معدن دیاویک استخراج شده بود.

بزرگترین الماسی که تابحال کشف شده، الماس کولینان به وزن ۳۱۰۶ قیراط در نزدیکی پرتوریای آفریقای جنوبی در سال ۱۹۰۵ است. این الماس بریده شد و یکی از قطعات آن در جواهرات سلطنتی انگلیس بکار رفته است.

الماس “لسدی لا رونا” به وزن ۱۱۰۹ قیراط دومین الماس بزرگی است که تابحال کشف شده و الماس اکسل سیور به وزن ۹۹۵ قیراط و استار سیرالئون به وزن ۹۶۹ قیراط در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

دومینیون مقرر است شریکی را برای برش دادن و صیقل این الماس که هنوز ارزش آن تخمین زده نشده است، انتخاب نماید.