گران فروشی بی سروصدای مدیران خودرو و کرمان موتور

اجاره: این روزها شاهد آن هستیم که برخی خودروهای صفر کیلومتر در بازار آزاد، ارزان تر از قیمت رسمی اعلام شده توسط کارخانه و شرکت ها به فروش می رسند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در اقدامی جالب توجه قیمت های رسمی اعلام شده برای برخی خودروهای دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو گران تر از قیمت این محصولات در بازار آزاد تعیین شده است.
بر این اساس برای خودرو جک s۳، شرکت کرمان موتور قیمت رسمی ۱۶۱ میلیون تومان را اعلام نموده، در صورتی که قیمت فروش این خودرو در بازار آزاد ۱۵۳ میلیون تومان است. همین طور خودرو جک s۵ باز با قیمت ۲۰۲ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد، در صورتی که قیمت رسمی اعلام شده توسط این شرکت، ۲۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
در شرکت مدیران خودرو باز داستان به همین شیوه برای برخی خودروها پیش می رود. به صورت مثال خودرو ام وی ام x۲۲ اتومات اکسلنت اسپورت توسط این شرکت ۱۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده، در صورتی که در بازار آزاد قیمت آن در حدود ۱۲۰ میلیون تومان است و مدل اتوماتیک LX آن در شرکت ۱۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در بازار آزاد حدود ۱۳۲ میلیون تومان قیمت دارد.
خودروی چری تیگو ۷ اکسلنت مدیران خودرو، در بازار حدود ۲۷۲ میلیون تومان قیمت دارد، در صورتی که شرکت میدران خودرو آنرا به قیمت ۳۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری کرده است. همین طور خودرو چری تیگو ۵ در بازار آزاد به قیمت ۲۳۵ میلیون تومان عرضه شده، در صورتی که قیمت رسمی اعلام شده توسط شرکت، ۲۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
از همین شرکت، خودروی ام وی ام x۳۳ در در بازار آزاد با قیمت نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان به فروش می رسد اما شرکت مدیران خودرو قیمت آنرا ۱۸۳ میلیون و ۶۰۰ تومان تعیین کرده است.
در این شرایط از نهادهای نظارتی مسوول خصوصاً سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبری نیست و معین نمی باشد که اصولا چرا باید قیمت یک خودرو در کارخانه عرضه کننده آن گران تر از بازار آزاد باشد!؟