کامیون های خودران دایملر از تسلا جلو زدند!

به گزارش اجاره به نظر می آید که دایملر از شرکت خودروسازی تسلاموتورز در توسعه و تولید کامیون های خودران و نیمه خودران سبقت گرفته است.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، خودروسازی آلمانی دایملر که بزرگترین کامیون ساز دنیاست، بر مبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته عزم خویش را برای تولید و عرضه کامیون های خودران و نیمه خودران جزم کرده و این طور که به نظر می آید از رقیب آمریکایی خود، در آینده ای نه چندان دور تسلاموتورز سبقت خواهد گرفت.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. از طرفی دیگر، وسائل نقلیه خودران هم پا به پای خودروهای الکتریکی توسط غول های تکنولوژی و شرکت های بزرگ خودروسازی در حال توسعه بوده و رقابت تنگاتنگی را در این حوزه بوجود آورده اند.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، شرکت دایملر که صاحب و سهام دار شرکت مرسدس بنز آلمان است، چندی قبل هم با معرفی یک کامیون با پیشرانه تمام برقی و الکتریکی در حقیقت کامیون های برقی تسلا سمی (tesla Semi) ساخت شرکت تسلاموتورز آمریکا را به رقابت تنگاتنگی با خود دعوت کرده بود.

به نظر می رسد که دایملر برای رقابت با رقیب تازه نفس و جاه طلب آمریکایی خود، تسلا موتورز، که همواره بر تولید و طراحی خودروهای برقی و وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست تاکید می کند، وارد عرصه تولید خودروهای برقی و خودران شده است و برای موفقیت و پیشرفت در این حوزه هم اهداف و برنامه های بلندپروازانه و بزرگی را در نظر گرفته است تا از رقبای بزرگ خود در جهان جلو افتاده و تبدیل به خودروساز پیشگام در صنعت وسائل نقلیه خودران، نیمه خودران و الکتریکی شود.