قیمت طلا کاهش پیدا کرد

به گزارش اجاره قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه که دلار با تردیدها نسبت به نتیجه مذاکرات آمریکا و چین، موفق شد بخشی از افت روز گذشته خویش را جبران کند، نزدیک به پایین ترین حد خود در دو هفته گذشته قرار گرفت.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۳۱۸.۵۰ دلار رسید.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۳۲۰.۱۰ دلار رسید.

طلا در معاملات روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۱۶.۴۳ دلار عقب نشسته بود که پایین ترین قیمت از ۱۵ فوریه بود.

رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا در یک جلسه کنگره اظهار نمود: هنوز زود است نتیجه مذاکرات تجاری با پکن پیش بینی شود و آمریکا باید تهدید افزایش تعرفه ها روی واردات کالاهای چینی را حتی در صورت بسته شدن توافق میان دو طرف، حفظ کند.

جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا هم در این باره اظهار نمود: ابهاماتی درباره توافق تجاری به وجود دارد و این مسئله سبب افزایش مجدد تقاضا برای دلار آمریکا بعنوان دارایی امن شده و تقاضا برای خرید طلا را محدود کرده است.

شاخص دلار در مقابل سبدی از شش ارز بزرگ، در معاملات روز پنج شنبه از پایین ترین حد خود در سه هفته گذشته بهبود یافت.

به گفته شارما، در مجموع انتظار می رود طلا روند افزایشی داشته باشد و قیمت ها بین ۱۳۱۰ تا ۱۳۳۰ و با عنایت به نرخ دلار حرکت خواهند کرد. اما عامل حمایت کننده اصلی طلا، از جانب موضع ملایم بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ های بهره و اشتیاق بانک های مرکزی مختلف برای ذخیره سازی طلاست.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در جریان اظهاراتی که روز سه شنبه در مقابل کمیته بانکی سنا داشت، تصریح کرد بانک مرکزی درباره افزایش نرخ های بهره شتاب به خرج نخواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران همینطور به نظاره تنش ها میان هند و پاکستان نشسته اند که وارد حملات تلافی جویانه شده اند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری از رکورد ۱۵۶۵.۰۹ دلار که اوایل هفته جاری به ثبت رسانده بود، فاصله بیش تری گرفت و با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۷.۵۰ دلار رسید.

هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۵.۷۲ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۶۱.۵۰ دلار رسید. این فلز روز گذشته تا مرز ۸۷۱.۹۴ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در بیشتر از سه ماه گذشته بود.