نماینده شیراز: انتظار می رفت خودروسازانی که جامعه را گرفتار چالش می کنند مجازات شوند

اجاره: نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: سال ۹۷، شیرینی داشت اما تلخ کامی هایی هم داشت، لااقل عید ۹۸ را به کام مردم تلخ نکنیم.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، علی اکبری در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به مسؤولان نظام متذکر شد: در مقابل خط قرمزهای موهوم و خودساخته، بداخلاقی ها، افراط گرایی ها، منفعت طلبی ها، گرانی، تورم، شرمندگی مردم در مقابل زن و فرزندان، تصادفات جاده ای، فشار روزافزون بانک ها بر تولیدکنندگان همگرایی نماییم تا مشکلات با صداقت در عمل و عدالت در امور حل شود. بی شک در افول و برچیدن تبعیض شیرینی عید به مردم رخ می نماید.
وی با تقدیر از اقدام بانک مرکزی در ادغام بانک های وابسته به دستگاه های نظامی و انتظامی، ابراز امیدواری کرد نسبت به سایر بانک ها و موسسات پولی و مالی و اعتباری اقدامِ کارسازی صورت گیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس با محکوم کردن کشتار وحشیانه نمازگزاران بی دفاع نیوزیلندی، اظهار داشت: اوج بد اخلاقی، افراط و نژادپرستی است دل هر انسانی را به درد می آورد و محکوم است. این موج خشونتی است که به سبب پشتیبانی از تروریسم و داعش به کشورهای حامی آن در حال بازگشت است، ورود سازمان همکاری کشورهای اسلامی به این حادثه تروریستی ضروری می باشد. ماهیت پنهانی که با پایین نگه داشتن قیمت ارز و تعیین قیمت های دستوری به بخش کشاورزی تحمیل می شد در بازار نابسامان معلوم شد که تولیدات بخش کشاورزی سودده است، اما باز گرفتار بخشنامه های خلق الساعه و متضاد دستگاه های مسئول گردید و لطمه دید.
اکبری تصریح کرد: متاسفانه پشتیبانی از مصرف کنندگان و مصرف گرایی بیشتر از پشتیبانی از تولیدکنندگان اولویت پیدا کرد، ارتقای همه جانبه و مسئولانه سطح نظارت خصوصا در مواردی که ارز یارانه ای داده می شود توسط کلیت نظام باید صورت گیرد و تنها کار دولت نیست. از سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود در ایام پایانی سال مطالبات بیمه کشاورزان خسارت دیده را با اولویت پرداخت کند.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در انتقاد به نظام بانکداری ربوی، اظهار داشت: در ابتدای انقلاب بانکداری بدون ربا مصوب شد و انتظار این بود که پس از چهار دهه بانکداری بدون ربا در جای جای کشور گسترش یابد، متاسفانه این گونه نشد و نظام فوق ربوی حاکم شد و از نظام های سرمایه داری هم پیشی گرفت، در هفته های اخیر مجلس برای پشتیبانی از تولید حاکمیت بانکداری بدون ربا تصویب نمود که بانک ها اجازه نداشته باشند از سود، سود بگیرند که با بهره مرکب فضای کسب و کار را تیره کنند، این مصوبه که بارقه ای از امید در دل یکایک مردمان لطمه دیده از نظام بانکداری موجود به وجود آورده بود متاسفانه مردود شد و به بانک ها اجازه داده شد که سیستم کج دار و مریز فعلی که به جز لطمه و بازدارندگی هیچ هنری ندارد، کماکان ادامه یابد.
وی ادامه داد: نقدینگی بیشتر از ۱۷۰۰ میلیارد که باید در راه تولید هدایت شود همانند اژدهایی هفت سر ارزش های حاکم بر تولید را بلعیده و نظام مولد را به نظام نامولد و ناکرآمد تبدیل می کند. آنچه لازم است نظام تکلیف خودرا با آن روشن کند، ربا و منافع ملی است و سفارش تنها کفایت نمی کند، سلاطین متعددی کشور را جولانگاه خود قرار داده اند، سلطان قیر، سلطان کاغذ، سلطان سکه، سلطان شکر، سلطان ارز و قدرت های پیدا و پنهانی که سوداگری و سودجویی دارند و در فضای کسب و کار کشور بی نظمی ایجاد می کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس خواهان تعیین تکلیف خودروهای وارداتی قاچاق و برخورد با مسببان آن شد و اضافه کرد: انتظار است بنیانگذاران خطاکار و غارتگر به نام موسسات پولی و مالی به مردم معرفی شوند و حقوق مردم را ایفا کنند، انتظار می رفت خودروسازانی که نه به تعهد خود عمل می کنند و نه به کیفیت تولید توجه دارند و با افزایش قیمت های لجام گسیخته جامعه را گرفتار نگرانی و چالش می کنند مجازات شوند، انتظار این بود که هویت دانه درشت های غارتگران بیت المال و متجاوز به حقوق مردم افشا شود، انتظار این است که با پرهیز از تنش و گفت و گو و تعامل با جامعه بین الملل با رعایت حکمت و مصلحت اولویت ها باز تعریف شود، همگرایی در سیاست خارجی که نشانه قدرت جمهوری اسلامی و عدم احساس شکاف در این حوزه و تاکید بر اصل پاسخگویی مشخص است یک اولویت می باشد.