آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر بعلاوه قیمت ها

اجاره: رئیس اتحادیه شیرینی اظهار داشت که واحدهای صنفی در شب عید غدیر آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارند.
علی بهرمند در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت بازار شیرینی در شب عید غدیر خم اظهار داشت: با عنایت به نیاز مشتری و تجربه سالهای گذشته، تمامی واحدهای صنفی آمادگی لازم برای عرضه خدمات به مناسبت عید غدیر خم را دارند و بازار با کمبود محصول و مواد اولیه مورد نیاز تولید روبرو نیست.
رئیس اتحادیه شیرینی افزود: هم اکنون هیچ افزایش قیمتی به صورت رسمی از جانب اتحادیه لحاظ نشده و افزایش قیمت از جانب واحدهای صنفی مورد تائید اتحادیه نیست.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده از جانب وزارت صنعت کمبودی در بازار وجود ندارد، تصریح کرد: مواد اولیه تولید شیرینی در کشور وجود دارد و اعضا به صورت آزاد از بازار خریداری می کنند اما نکته قابل توجه آن است که قیمت محصولات مصرفی نسبت به سال گذشته، با رشد قابل توجهی همراه بوده است.
بهرمند اظهار داشت: اتحادیه با همکاری دیگر دستگاه های نظارتی رصد و پایش دقیق بازار را در کنار نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی انجام می دهد و این نظارتها که شامل بررسی فرایند تولید و قیمت گذاری می شود را در روزهای خاص همچون اعیاد، تشدید می کند.
رئیس اتحادیه شیرینی یکی از بزرگترین معضلات صنف و مصرف کننده را حضور افراد غیر حرفه ای و بدون توجه به موارد بهداشتی در فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت: نمی توان منکر پیشرفت تکنولوژی شد و باید خویش را با پیشرفت علم و فناوری، ارتقاء داد اما نباید نظارت و رعایت موارد بهداشتی و قانونی را نادیده گرفت.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت برخی افراد در فضای مجازی بدون رصد، پایش و نظارت بهداشتی و صنفی بوده که این مورد در نهایت آثار مخرب برای مصرف کننده نهایی دارد.
بررسی میدانی ایسنا از بازار شیرینی حکایت از آن دارد که هم اکنون قیمت هر کیلوگرم شیرینی پنیری به صورت میانگین ۳۶ هزار تومان، شیرینی فنجانی مغزدار و کاسه ای میوه ای ۳۸ هزار، کیک صبحانه ۲۸ هزار، کیک رولت اتریشی، کشمشی و مافین ۳۲ هزار، شیرینی کره ای و باقلوا ۳۵ هزار، پای میوه و تر مارسبانی ۳۲ هزار، دونات و شیرینی کشمشی ۲۸ هزار، کیک یزدی ۲۱ هزار، دانمارکی ۲۸ هزار، انواع آلمانی و ویفر شکلاتی ۳۲ هزار، پادرازی و برنجی ۲۵ هزار، زبان ۲۸ هزار، تر مخصوص و رولت ۳۵ هزار تومان، کیک فوندانت ۷۰ هزار، کیک سفارشی و فیگوری ۵۵ هزار، کیک یخچالی ۵۰ هزار، رولت مکزیکی ۴۵ هزار و ژله بستنی ۳۵ هزار تومان است.

منبع: