مدیرعامل هوآوی: پای مرگ و زندگی در بین است!

به گزارش اجاره بنیان گذار و مدیرعامل شرکت هوآوی گفت فشار آمریکا بر روی این شرکت کار را به مرگ و زندگی کشیده است.
به گزارش اجاره به نقل از سی ان بی سی، رن ژنگ فی، مدیرعامل هوآوی در جمع کارکنان این شرکت حاضر شد و وضعیت فعلی را به یک میدان جنگ تشبیه کرد. هوآوی از ماه می وارد فهرست سیاه آمریکا شد و شرکت های آمریکایی از انجام معامله با این غول چینی منع شدند. با این وجود کاخ سفید روز گذشته با اعطای معافیت موقت ۹۰ روزه برای همکاری با این شرکت موافقت نمود.
هوآوی که وابستگی نرم افزاری و سخت افزاری زیادی به آمریکا دارد تبدیل به یکی از اصلی ترین میادین زورآزمایی جنگ تجاری بین چین و آمریکا شده است. رن با اشاره به این که هواوی احتیاج به خونی تازه در رگ هایش دارد اظهار داشت: وارد بازی مرگ و زندگی شده ایم و باید بااستعدادترین و ماهرترین افراد را برای همکاری استخدام نماییم.
رئیس این غول چینی با تاکید بر لزوم افزایش بهره وری این شرکت گفت نیاز است نیروهای مازاد تعدیل شوند. هم چنین هوآوی به روند خرید تجهیزات مورد نیاز خود در مدت معافیت تحریمی سرعت خواهد بخشید تا پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد.
هوآوی به تازگی در جهت کاهش وابستگی خود به تجهیزات آمریکایی از پردازشگر ساخت خود رونمایی نمود. هر چند که به قول مدیرعامل این شرکت ترجیح هوآوی در مقطع فعلی استفاده از سیستم عامل اندروید است اما در صورت لزوم، این شرکت از سیستم عامل خود استفاده خواهد نمود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می گفته بود که احیانا هوآوی بخشی از توافق نامه تجاری با چین خواهد بود که دو طرف امیدوارند بر سر آن به جمع بندی برسند. با این وجود مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است وجود شرکت های چینی در داخل شبکه ارتباطی آمریکا یک ریسک امنیتی بزرگ است و وظیفه دولت هم آن است که این ریسک را به حداقل برساند.
آمریکا هم چنین به مصرف کنندگان این کشور اخطار داده است که محصولات شرکت هوآوی امکان دارد مجهز به تجهیزاتی برای جاسوسی از آنها به نفع دولت چین باشد.