رئیس کل گمرک ایران: استقرار پلیس در گمرک نباید خللی به تجارت وارد کند

به گزارش اجاره رئیس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه نباید استقرار پلیس در گمرکات، خللی در امر تجارت کشور ایجاد کند، اظهار داشت: امید است با اجرای این فرمان، عرصه بر کسانی که تجارت غیر رسمی داشتند، تنگ شود.

به گزارش اجاره به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی در آئین افتتاح رسمی استقرار پلیس امنیت اقتصادی ناجا در مبادی رسمی ورود و خروج کالا، گفت: نقش تجارت در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی کشور بعنوان پیشران در رشد اقتصادی و رونق تولید، موثر است.
رئیس کل گمرک ایران افزود: طبق بررسی های انجام شده هزینه هر یک روز معطلی کالا در اماکن گمرک و غیرگمرکی، برابر با یک درصد افزایش قیمت تمام شده کالا است.
وی با اشاره به وضعیت تسهیل تجارت در دنیا اشاره کرد: سوژه هماهنگی مدیریت واحد مرزی و یکپارچه شدن سامانه های تجارت، حلقه مفقوده ای بود که با اجرای فرمان مقام معظم رهبری برای استقرار پلیس در مبادی مرزی می توان امیدوار بود ناهماهنگی ها و هزینه تحمیل شده به تجارت، به حداقل برسد.
میراشرفی همین طور با اشاره بر ضرورت فاصله گرفتن از کنترل های مزاحم گفت: باید به سمت کنترل های غیرمزاحم حرکت نماییم که برمبنای طرح استقرار پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نیروی ناجا برای کاهش پدیده قاچاق در ۱۳ مرز مجاز کشور، شامل ۹ مرز دریایی، یک مرز هوایی و ۳ مرز زمینی مستقر می شود.
لازم به ذکر است؛ مقرر شده پلیس در ۹ مرز مجاز دریایی مانند گناوه، بوشهر، رجایی، قشم، دیلم و خرمشهر، یک مرز مجاز هوایی فرودگاه امام خمینی و سه مرز زمینی بازرگان، باشماق و پرویزخان مستقر شود.

منبع: