ستاری در استان گلستان تاکید کرد تجهیز زیرساخت های گلستان را با تمام توان انجام می دهیم، تسریع در ساخت کارخانه نوآوری گرگان

به گزارش اجاره معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان گلستان از ظرفیت های فوق العاده ای در حوزه نیروی انسانی برخوردار است، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری تمام توان خویش را به کار می گیرد تا زیرساخت های استان گلستان تجهیز شود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مسافرت خود به استان گلستان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه استان گلستان در زمینه اقتصاد دانش بنیان ضعیف عمل کرده است، اظهار نمود: پشتیبانی از مراکز نوآوری پارک علم و فناوری، کارخانه های نوآوری و تجهیز و زیرساخت های استان را در دستور کار خود قرار داده ایم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در اولین بخش از سفر یک روزه خود به استان گلستان از یک شرکت دانش بنیان بازدید نمود. این شرکت دانش بنیان که در عرصه تولید داروهای گیاهی فعال است، توانسته با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی ۵۰ قلم داروی گیاهی به بازار عرضه نماید. این شرکت با صادرات داروهای گیاهی به کشورهای آسیایی ضمن پیشگیری از خروج ارز برای کشور ارزآوری هم به دنبال داشته است.
ستاری در ادامه سفرش به استان گلستان به مرکز نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی این استان رفت. این مرکز نوآوری در فضایی با مساحت ۷۰۰ متر مربع با عنوان مرکز نوآوری سلامت و فناوری حوزه سلامت به راه افتاده است و در آن نمونه سازی، تجاری سازی ایده ها و محصولات حوزه مهندسی پزشکی پیگیری می شود. «ایجاد و توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در حوزه سلامت»، «ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و بستری جهت رشد و پرورش ایده های نو در حوزه سلامت»، «معرفی ظرفیت ها و فرصت ها جهت ایجاد کسب وکارهای جدید در حوزه سلامت»، «تجاری سازی نتایج تحقیقات کاربردی و ثروت آفرینی» و «حمایت از نوآوران و فناوران حوزه سلامت» از دیگر اهداف این مرکز نوآوری است.
همینطور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه سفر به استان گلستان از محل کارخانه نوآوری گرگان دیدن و دستورات لازم برای تسریع در ساخت کارخانه نوآوری گرگان را صادر کرد. این کارخانه نوآوری با هدف جذب شتاب دهنده ها، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، سرمایه گذاران و برگزاری رویدادها و فعالیت های مؤثر در ارتقای کارآفرینی و نوآوری و فناوری در حوزه های شهری، بانوان، روستایی بوجود آمده است.
کارخانه نوآوری با در اختیار گذاشتن فضای کاری مشترک و با کنارهم قرار دادن استارتاپ ها، تیم های خلاق و مشاوران متخصص، هم افزایی منحصر به فردی را بوجود می آورد.

یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان میزبان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این سفر یک روزه بود. این شرکت که دارنده نشان صادرات به اتحادیه اروپا است، بعنوان تولیدکننده ایمپلنت های ارتوپدی و نیل های اینترلاک، با بهره گیری از نیروهای متخصص دانشگاهی در امر تولید و تحقیق و توسعه با هدف نوآوری و عرضه خدمات به بیشتر از ۱۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور، با صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی ضمن خروج پیشگیری از خروج ارز برای کشور ارزآوری به همراه داشتند.
ستاری در ادامه از یکی از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی گنبد بازدید نمود. این شرکت دانش بنیان که در عرصه تولید محصولات شیمیایی پیشرفته (اسید سولفونیک) فعالیت دارد، توانسته با تولید ۱۰۰ تن اسید سولفوریک در روز، علاوه بر پیشگیری از خروج ارز برای کشور ارزآوری هم داشته باشد.

ستاری در ادامه از محل کارخانه نوآوری گنبد بازدید می کند. هدف از ایجاد کارخانه نوآوری گنبد که در فضای تقریباً ۷ هزار متری و با همکاری دانشگاه گنبد بوجود آمده است، نمونه سازی ایده ها، تجاری سازی آنها و ایجاد شرایط مناسب برای استارتاپ ها و شرکت های نوپا است.