معاون سازمان اداری خبر داد برگزاری هفتمین آزمون استخدامی در ۳۰ آبان، عدم تمدید مهلت ثبت نام

به گزارش اجاره معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری هفتمین آزمون استخدامی در ۳۰ آبان، اظهار داشت: از فردا تا ۱۲ مهر ماه زمان ثبت نام داوطلبان است و این زمان تمدید نمی گردد.

به گزارش اجاره به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، صدرالدین صدری نوش آبادی تصریح کرد: ثبت نام از داوطلبان از تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ از راه سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز و تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ به مدت ده روز ادامه خواهد داشت؛ این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. همینطور این آزمون در روز پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: در این آزمون از مجموع دستگاه های اجرایی که موفق به دریافت تامین اعتبار لازم شده­ اند، ۲۱ دستگاه اجرایی با ظرفیت سی هزار و ۷۷ نفر (۳۰۰۷۷) سهمیه مجوز حضور دارند.
سهمیه ۱۸ هزار نفری وزارت آموزش و پرورش
وی خاطرنشان کرد: در این آزمون وزارت آموزش و پرورش با سهمیه هجده هزار و ۹۳ نفر(۱۸۰۹۳ ) برای ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش استان های مختلف کشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی برای دانشگاه­ها، دانشکده­­ ها، مراکز علوم پزشکی و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر( ۹۴۱۶) مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده اند.
صدری، سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره وری با ۶ نفر را دارای کمترین سهمیه استخدامی در این آزمون معرفی نمود.
شرایط سنی شرکت در هفتمین دوره آزمون استخدامی کشور
صدری اضافه کرد: در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه ها بیست سال است. با این وجود حداکثر شرط سن مربوط به دستگاه های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن بیست و پنج سال(۲۵)، فوق دیپلم حداکثر سن سی سال (۳۰)، کارشناسی حداکثر سن سی و پنج سال (۳۵)، کارشناسی ارشد حداکثر سن چهل سال (۴۰) و دکترا حداکثر سن چهل و پنج سال (۴۵) امکان پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: همینطور صرفاً حداکثر شرط سن در مقطع کاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۳۵ سال است.
این مقام مسئول با اشاره به وجود دو دفترچه عمومی و اختصاصی در آزمون استخدامی اظهار داشت: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: فناوری اطلاعات (مهارت هفتگانه ICDL )، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی­های عمومی است.
صدری خاطرنشان کرد: مواد آزمون تخصصی برای هر یک مشاغل در دفترچه مشخص شده است. کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ­ای با ضریب یک (۱) است. همینطور به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.
زمان برگزاری آزمون اواخر آبان است
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: هفتمین آزمون فراگیر دستگاه­ های اجرایی اواخر آبان ماه سال ۱۳۹۸ به صورت هماهنگ و همزمان در سراسر کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می­شود و نتایج مرحله اول آزمون هم حدود ۴۵ روز بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
صدری در مورد فرایند استخدام شرکت کنندگان در آزمون خاطرنشان کرد: بعد از ثبت نام و شرکت در آزمون از میان حد نصاب آورندگان به میزان سه برابر ظرفیت در نتایج اولیه جهت بررسی مدارک و اطلاعات خوداظهاری معرفی خواهند شد. در مشاغلی که برای آنها مصاحبه در نظر گرفته شده برای آزمون کتبی ۷۰ درصد امتیاز، در نظر گرفته شده و مصاحبه و آزمون عملی برای آن دسته از مشاغلی که نیازمند مصاحبه هستند ۳۰ درصد امتیازات را دارد.
وی خاطرنشان کرد: بعد از بررسی امتیاز آزمون های کتبی و مصاحبه عملی پذیرفته شدگان به میزان یک برابر ظرفیت به گزینش معرفی و بعد از انجام آن مراحل مربوط به معاینات پزشکی، در نهایت فرایند صدور شماره مستخدم و حکم کارگزینی آنها صورت خواهد گرفت.
تعیین ایثارگران و معلولان در آزمون استخدامی
وی همینطور در ارتباط با سهمیه ایثارگران و خانواده ها ی شهدا در هفتمین آزمون فراگیر اضافه کرد: در فرایند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد. در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا شده است و داوطلبان تایید شده این سهمیه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای اعمال سهمیه مذکور صرفا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ۲۵ درصد را انتخاب کنند.
صدری خاطرنشان کرد: به جز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی، در سایر دستگاه های اجرایی شغل محل های مربوط به سهمیه های داوطلبان مشمول سهمیه ۵ درصد و سهمیه ۳ درصد معلولان هم از سایر داوطلبان به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.