در پاسخ به موسوی لارگانی وزیر صنعت: هیچ بازنشسته مشغول به کاری در وزارت صنعت نداریم

به گزارش اجاره وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت که هیچ فرد بازنشسته ای مشغول به کاری در این وزارت خانه نیست.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در جلسه علنی بامداد امروز دوشنبه مجلس و در پاسخ به سوال موسوی لارگانی نماینده فلاورجان از وزیر صنعت در مورد علت اصرار به استمرار حضور بازنشستگان در وزارت صنعت اظهار داشت: یکی از وزارت خانه هایی که قانون منع به کار گیری بازنشستگان را تمام و کمال اجرا کرد وزارت صنعت است من هم خودم قائل به این مورد بودم و هم آنرا یک تکلیف قانونی قابل اجرا می دانستم.
وی اضافه کرد: از روز اولی که قانون ابلاغ گردید، ۸ معاون وزارت صنعت مشمول آن می شدند و ما این ۸ این معاون را یکجا تسویه کردیم. خیلی دشوار می باشد که ارگان یک وزارت خانه همه بروند اما ما این کار را انجام دادیم این کار همزمان با روزهای آغازین مسئولیت من بود ولی با اراده و عزم قاطع قانون را قبل از اتمام مهلت ۶۰ روزه مجلس اجرا کردیم.
وی با بیان این که ۱۷ نفر در رده های مدیریتی وزارت صنعت تسویه شدند، خاطرنشان کرد: تا امروز هم در خود ستاد وزارت خانه سازمان های تابع و توسعه ای و معاونت ها هیچ بازنشسته ای نیست که ادامه خدمت دهد، می ماند شرکت هایی که در آن سهام داریم که در مورد آنها هم از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی استعلام و برپایه آن عمل کردیم. در کمیسیون های صنایع و اصل ۹۰ هم به این امر پاسخ دادیم.
وزیر صنعت افزود: در شرکت های زیرمجموعه ایدرو که شامل این قانون نمی گردد هم ۶۲ نفر بازنشسته بودند که تسویه کردند. چونکه سیاست ما جوان گرایی است و این را در انتصابات رعایت کردیم.
رحمانی تصریح کرد: من خودم نسبت به اجرای این قانون حساس بودم و افراد را دانه دانه بررسی کردم در مورد فردی که گفته می شود عضو موظف هیئت عامل ایدرو است طبق قانون ۶۵ سال و ۳۵ سال خدمت باید رعایت شود که در مورد آن فرد بیشتر از یک سال به حائز شرایط بودنش مانده است و وقتی به این مرحله برسد بازنشسته می شود.
وی در انتها با تاکید بر این که در وزارت صنعت هیچ فردی بازنشسته مشغول به کاری نداریم، تصریح کرد: نمی توان برپایه حدس و گمان های رسانه ای در مورد کسی صحبت کرد افرادی که مدنظر آقای موسوی لارگانی هستند پرونده هایشان موجود است و من هر کسی که حائز شرایط بازنشستگی باشد حتی اگر بردارم باشد تسویه خواهم کرد.