آرامش طلای جهانی بعد از گرانی یکباره

به گزارش اجاره قیمت طلا بعد از رشد یک درصدی در روز گذشته، با انتظار سرمایه گذاران برای ارزیابی وضعیت اقتصاد آمریکا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۴۹۸ دلار و ۹۷ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۵۰۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

بهای معاملات طلا روز چهارشنبه بعد از آمار نامطلوب از روند استخدام بخش خصوصی آمریکا که سرمایه گذاران را نسبت به کندی اقتصاد این کشور نگران ساخت، ۱.۴ درصد جهش یافته بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA، طلا بعنوان سدی در مقابل نوسان بازارهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. با بدبینی سرمایه گذاران نسبت به رشد اقتصاد جهانی و تجارت و ریزش شب گذشته بازارهای سهام، ما شاهد هجوم به سمت داراییهای امن بودیم.

آمار اشتغال بخش خصوصی آمریکا قبل از آمار رسمی اشتغال بخش غیرکشاورزی در روز جمعه منتشر گردید و به چشم انداز تیره ای که از وضعیت اقتصادی وجود دارد، شدت بخشید. قبل از آن نظرسنجی بخش تولید آمریکا نشان داده بود فعالیت کارخانه ای این کشور به پایینترین میزان در بیشتر از ۱۰ سال قبل سقوط کرده است.

این آمار دلار را تحت فشار نزولی قرار داد و ارز آمریکا در مقابل یورو و ین به پایینترین حد در حدود یک هفته گذشته سقوط کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا روز پنج شنبه بعد از اینکه آمریکا با بیان تعرفه روی ۷.۵ میلیارد دلار کالای اروپایی، جبهه جدیدی را در جنگ تجاری گشود، روند نزولی وال استریت را دنبال کرده و از صعود بازماندند.

موجودی “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز چهارشنبه ۰.۳۲ درصد رشد کرد و به ۹۲۳.۷۶ تن رسید.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، بررسی نمودارهای فنی نشان داده است هر اونس طلا برای تحویل فوری امکان دارد به بهبود در محدوده ۱۵۱۴ تا ۱۵۲۴ دلار خاتمه دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و ۸۸۶ دلار و ۵۹ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و ۶۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۶۸۹ دلار و ۴۰ سنت بود.