بقای خودرو های الکتریکی در گرو حمایت دولت

اجاره: تحقیقات و بررسی های صورت گرفته نشان داده است که خودرو های الکتریکی در بازار انگلستان تنها با کمک و حمایت دولت رواج خواهند یافت.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاک، سبب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
طبق گزارش وب سایت insideevs، حالا نتایج تحقیقات انتشار یافته از جانب کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه خودرو نشان داده است که خودرو های الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست تنها در صورتیکه با حمایت و پشتیبانی دولت انگلستان مواجه شوند، رواج پیدا خواهند کرد و در غیر این صورت با اقبال عمومی و سرنوشت درخشانی روبرو نخواهند شد چونکه قیمت این محصولات نسبت به سایر محصولات قدرتمند بنزینی و دیزلی موجود در بازار بسیار بالاست و از سویی دیگر، قدرت پیمایش مسافت آنها در مقایسه با نمونه های بنزینی پایین تر است. همین مسائل باعث می شود در صورتیکه این محصولات با حمایت دولت و عرضه تسهیلات ویژه مواجه نشوند، به ناکامی خواهند خورد.
این کمک و حمایت دولت به معنای عرضه تسهیلات ویژه مالی به منظور تشویق و ترغیب مشتریان و شهروندان برای خریداری و استفاده از وسائل نقلیه پاک خواهد بود.
چندی قبل هم اخبار و گزارش های گوناگونی در مورد ضرورت طرح و برنامه های اختصاصی دولت های مختلف برای توسعه حمل و نقل الکتریکی و پاک منتشر گردید. به قول نمایندگان خودروسازان بین المللی، رویکرد دولت های مختلف درمورد توسعه خودرو های برقی و استفاده از آن باید در طول زمان ثابت باقی بماند تا بازار فروش آن با مشکل مواجه نشود.
یکی از مهم ترین زیرساخت های لازم برای توسعه وسائل نقلیه برقی در جهان، ساخت و ایجاد ایستگاههای شارژ این خودروهاست.