رنو زوئی ۲۰۰ هزارتایی شد

اجاره: گزارش ها حاکیست که تولید خودروی برقی رنو زوئی (renault Zoe) به ۲۰۰ هزار دستگاه رسیده است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش تولید خودرو های برقی و الکتریکی، بنظر می رسد که محبوبیت وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بیش تر است. به همین سبب خیلی از شرکت های بزرگ خودروسازی در تلاشند تا با توسعه، تولید و عرضه مدلهای متنوعی از خودرو های الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی نظر و رضایت مشتریان و علاقمندان به وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کنند.
خودروی فرانسوی رنو زوئی (renault Zoe) با فروش یک هزار و ۹۳۹ دستگاه خودرو در اکتبر سال جاری میلادی تبدیل به محبوب ترین و پرفروش ترین خودروی الکتریکی فروخته شده در بازار فرانسه شده و جایگاه نخست این جدول رده بندی را به خود مختص کرده است. این خودرو همین طور با استقبال فراوانی از طرف مشتریان بسیاری دیگر از کشورهای جهان روبرو و برخوردار شده است که البته اگر در بازار ایالات متحده آمریکا نیز عرضه می شد، میزان فروش آن از میزان کنونی بسیار بالاتر می رفت.
برمبنای تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت cleantechnica، میزان تولید خودروی رنو زوئی در هفته گذشته میلادی به ۲۰۰ هزار دستگاه رسید که کارکنان و مدیران کارخانه آن در فلینس فرانسه این اتفاق را جشن گرفتند.
این خودرو همین طور قادر می باشد در هر بار شارژ، مسافتی معادل ۲۴۵ مایل را بپیماید. سرعت رسیدن از صفر تا ۶۲ مایل بر ساعت آن نیز کمتر از ۱۰ ثانیه اعلام و گزارش شده است.
این روزها که بازار خودرو های برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، خیلی از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند. افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاک، باعث شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند همچون پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.
از آنجائیکه خودرو های برقی و الکتریکی اخیرا وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار نیستند، اما به سبب آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند پیدا کرده اند.

منبع: