با حضور وزیر اقتصاد؛ سامانه ثبت اموال مازاد بانک ها رونمایی گردید

به گزارش اجاره سامانه اموال مازاد بانک ها به منظور ثبت اموال و دارایی های راکد و مازاد شبکه بانکی کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، در «سامانه اموال مازاد بانک ها» اطلاعات مربوط به اموال مازاد ۱۸ بانک دولتی و خصوصی وجود دارد و مهم ترین هدف ایجاد آن، شفافیت و تعیین دقیق مشخصات املاک در اختیار بانک ها برای اطلاع رسانی به سرمایه گذاران و مردم است. ضمن اینکه در این سامانه امکان عرضه و فروش املاک در شرایط برابر و به صورت شفاف وجود دارد.
در این مراسم عباس معمارنژاد، معاون بانکی وزیر اقتصاد اظهار داشت: ​ راه اندازی این سامانه در جهت اصلاح نظام بانکی صورت می گیرد که یکی از عوامل ناترازی بانک ها، مطالبات غیر جاری و اموال مازاد بانک ها است.
وی با اشاره به اینکه این اموال مازاد می تواند از انواع زمین، ساختمان، کارخانه، باغ و یا کارگاه ها باشد، اضافه کرد: تا آخر ماه جاری امکان حراج الکترونیکی این اموال در بازار فرعی بورس کالا هم فراهم می شود.
تسهیل دسترسی مردم به اطلاعات املاک قابل واگذاری بانک ها و تسهیل فرایند فروش و مزایده های برخط، از خصوصیت ها و اهداف سامانه اموال مازاد بانک ها است که درخواست های خرید این اموال از راه شرکت فروش اموال مازاد بانک ها معروف به فام پیگیری می شود.
بر اساس این گزارش، این سامانه به آدرس www.sam-ba.ir و یا www.fam-bank.ir در دسترس می باشد.