تسلا: ۱۰۰۰ دستگاه تسلا ۳ در هفته تولید می نماییم

اجاره: کارخانه اختصاصی تسلا در چین اخیرا اعلام نموده است که تحت تاثیر تسهیلات دولت چین قادر خواهد بود در هفته یک هزار دستگاه خودروی برقی تسلا مدل ۳ را به تولید برساند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، چندماه پیش بود که شرکت آمریکایی تسلاموتورز اعلام نمود که موفق شده است از وزارت صنعت چین مجوزهای لازم برای توسعه و تولید خودرو های برقی تسلا را در خاک این کشور پهناور آسیایی ستاندن کند.
شرکت تسلاموتورز آمریکا بعنوان یکی از خودروسازان نوظهور و نوپا که در سال های اخیر با کوشش های مداوم خود به موفقیت های قابل توجهی در توسعه و تولید خودرو های الکتریکی لوکس و قدرتمند دست یافته است، در بازارهای جهانی به جز ایالات متحده آمریکا نظیر چین و برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز توانسته سهم بازار و فروش شایان توجهی را به خود اختصاص دهد و در این عرصه از سایر رقبای خود سبقت بگیرد.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت thedriven نشان میدهد که کارخانه اختصاصی تسلاموتورز در چین که گیگافاکتوری ۴ نام دارد، تحت تاثیر تسهیلات جدید دولت چین برای ترغیب مشتریان به خریداری و استفاده از خودرو های الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست، قادر خواهد بود میزان تولید خودرو های تسلا مدل ۳ را به یک هزار دستگاه در هفته برساند و بدین ترتیب سهم خودرا در بازار چین که یکی از مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان محسوب می شود، افزایش دهد.
سال پیش بود که اخبار و گزارش های مختلفی از طرف این خودروساز نوپا و جاه طلب آمریکایی انتشار یافته بود که نشان می داد این شرکت می خواهد با راه اندازی کارخانه اختصاصی خود و راه اندازی خط تولید خودرو های تمام الکتریکی تسلا مدل ۳ در چین، علاوه بر کاهش هزینه برای خریداری این خودرو ها توسط مشتریان و شهروندان چینی، سهم قابل توجهی از بازار این کشور را به خود اختصاص دهد.
بنظر می رسد که تسلا برنامه ریزی های بلند مدتی درباب تولید انبوه خودرو های تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند خود در خاک چین دارد و حالا با صدور تمامی مجوزهای لازم جهت راه اندازی خط تولید کارخانه های گیگافکتوری، قادر خواهد بود با سهولت بیشتر، هزینه های تمام شده کمتر و قیمت مصرف کننده پایین تری محصولات خودرا به یکی از بزرگترین بازارهای خود عرضه نماید.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاک باعث شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
چین هم همانند خیلی از کشورهای دیگر همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، مکزیک و هند، تصمیم گرفته است که فروش، تولید و استفاده از خودرو های بنزینی و دیزلی را که سبب آلودگی هوا و محیط زیست می شوند، نهایتا تا یک دهه آینده ممنوع اعلام نماید.
طبق آمارهای انتشار یافته در سال گذشته، ۱۵ درصد از درآمد شرکت تسلا از چین به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، تامین می شود که بگفته مفسرین، انتظار می رود راه اندازی کارخانه اختصاصی تسلاموتور در این کشور پهناور، فروش این خودرو های لوکس، قدرتمند و پاک تسلا افزایش بسیار بیشتری پیدا کند.

منبع: