ثبت بیشترین تخلفات بازار یزد در صنوف لبنیات و میوه فروشان

اجاره: ایسنا/یزد مدیر بازرسی اتاق اصناف یزد از ثبت ۳۳۴ پرونده تخلف در چارچوب ۹۵۰۰ مورد بازرسی بازار یزد از زمان سهمیه بندی بنزین تابحال آگاهی داد و عمده ترین آنها را گران فروشی ذکر کرد.
«محسن مظفری زاده» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تشدید بازرسی از صنوف مختلف از ۲۵ آبان ماه تابحال اظهار داشت: این بازرسی ها در دو شیفت کاری حتی در روزهای تعطیل توسط ۲۹ نفر از بازرسان اتاق اصناف صورت گرفته که طی این مدت شامل ۹۵۰۰ مورد بوده که عمدتاً از صنوف در رابطه با اقلام مصرفی مردم انجام شده است.
وی با بیان این که طی این مدت ۳۳۴ پرونده ی تخلف در صنوف استان به ثبت شده است، بیشترین تخلفات را مربوط به صنف لبنیات با فراوانی ۱۶۲ پرونده و سپس صنوف میوه و تربار با ۵۰ پرونده، چلوکبابی و رستوران با مورد ۴۰ پرونده و در ادامه صنوف قصابی و نانوایی ذکر کرد.
مظفری زاده بیشترین تخلفات صنفی ثبت شده در مدت مذکور را مربوط به گران فروشی با مجموع ۱۷۴ پرونده عنوان نمود و اظهار داشت: پرونده تخلفات بازار بعد از ثبت جهت رسیدگی و برخورد قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
وی به برگزاری گشت های مشترک اتاق اصناف با سایر ارگان های مربوطه همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در همین رابطه نیز ۲۴ پرونده تخلف به ثبت رسیده است.
مدیر بازرسی اتاق اصناف استان درانتها با تاکید بر برخورد قاطعانه بازرسان اتاق اصناف با تخلفات بازار، از مردم نیز خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این عرصه، مراتب را بوسیله شماره تلفن ۳۶۲۹۱۷۱۹-۰۳۵ به اتاق اصناف گزارش کنند تا بازرسان مربوطه در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام نمایند.

منبع: