با هدف تسریع در تبدیل ایده های شرکت های فناور به کسب وکار؛ نخستین استودیوی استارتاپی در پارک فناوری قزوین راه اندازی شد

اجاره: نخستین استودیوی استارتاپی قزوین با حضور رئیس، مدیران و  تعدادی از مدیران عامل واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین راه اندازی شد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، این استودیو با هدف تسریع در تبدیل ایده های شرکت های فناور به کسب و کار و ایجاد پیوندی عمیق بین صنعت و دانشگاه تاسیس شده است.

استودی راکت که در واقع یک شتاب دهنده است، فضایی را برای ایجاد ایده ها و نوآوری ها در شرکت های فناور فراهم می آورد تا آنها را برای محیط کسب و کار آماده کند. این استودیو در دل پارک علم و فناوری قزوین قرار گرفته است.

یکی دیگر از خاصیت هایی که این استودیو را از دیگر رقبایش متمایز می کند، این است که این شتاب دهنده، نمونه های موفق کسب و کارهای نوپا را در پارک نگه می دارد.

در این استودیوی استارتاپی اهتمام می شود با استفاده از روش های خلاقانه و نوآوری، مسیر موفقیت را سریع تر طی کرد.

این استودیوی استارتاپی بعنوان یک نهاد ارائه دهنده راهکارهای نوآورانه در پارک علم و فناوری قزوین پایه گذاری شده تا با شناسایی نیازهای دقیق صنعت و بازار و استفاده از نیروهای متخصص، خلاق و جوان پیوندی میان صنعت و دانشگاه ایجاد کند. این استودیو علاوه بر ارائه زیرساخت و بازار نیاز، ریسک شکست کسب وکارهای نو را نیز می کاهد.

برمبنای اعلام روابط عمومی وزارت علوم، استودیوی راکت امکانات زیادی را در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد که از این میان می توان به فضای کار اشتراکی، آموزش های تخصصی، معرفی به شبکه گسترده ای از سرمایه گذاران و… اشاره نمود.

منبع: