صندوق بیمه کارهای معدنی به بخش دولتی خدمات نمی دهد

به گزارش اجاره مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی اظهار داشت: این صندوق به بخش دولتی و خصولتی خدمات ارائه نخواهد کرد.
فرید دهقانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این صندوق بدون در نظر گرفتن محدودیت های سیستم بانکی، تامین مالی بوسیله بازار سرمایه را نیز هدف گذاری کرده است. همین طور علاوه بر افزایش ارزش بیمه نامه های صادره، تعداد ۵۹ فقره پرونده به ارزش ۴ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال آماده صدور بیمه نامه است که با تکمیل مدارک توسط متقاضی و همکاری بانک های عامل، بیمه نامه برای آنها صادر خواهد شد.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی مجموع کل تعهدات به وجود آمده برای صندوق را هفت هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال اعلام نموده و اظهار داشت: با وجود اینکه وصول مطالبات صندوق بدون اقدامات قضایی افزایش شایان توجهی داشته است، تابحال یک هزار و ۷۴۲ فقره بیمه نامه سرمایه گذاری و اعتباری به مبلغ یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان صادر شده که ۵۹۲ میلیارد تومان آن مربوط به دو سال قبل است.
وی ادامه داد: خدمات صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی به بخش دولتی و خصولتی ارائه نخواهد شد و راهبرد اصلی آن تسهیل امور برای بخش خصوصی و به صورتی ذیل اهداف ایمیدرو در جهت اقدامات توسعه ای است. همین طور تکمیل سرمایه صندوق از ۳۵۰ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان، اجرایی کردن طرح تامین ماشین آلات برای معادن کوچک، پشتیبانی از معدنکاری سبز، متنوع سازی تامین مالی از بانک ها و اجرایی کردن طرح پشتیبانی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان همچون برنامه های صندوق در سال آینده (۹۹) است.
دهقانی خواهان شد: بمنظور تسریع در پیشبر اهداف لازم است که منابع لازم برای پرداخت تسهیلات به اکتشاف و صدور مجوز جذب نیروی انسانی اختصاص پیدا کند.

منبع: