یک مقام مسئول اعلام کرد: صادرات بیش از دو هزار کامیون کالا به عراق

به گزارش اجاره یک مقام مسئول اعلام نمود: با بسته شدن مرزهای بخش عربی عراق، صادرات کالاهای ایرانی به عراق از منطقه اقلیم، افزایش شایان توجهی داشته است.
به گزارش اجاره به نقل از گمرک ایران، روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: با بسته شدن مرز های بخش عربی عراق، صادرات کالاهای ایرانی به عراق از منطقه اقلیم افزایش شایان توجهی داشته، به شکلی که بیش از دو هزار کامیون، کالاهای ایرانی را هر روز به مرز رسانده و همین تعداد کامیون عراقی، کالاها را از مرز تحویل گرفته و به مقاصد تجاری کالا در این کشور منتقل می کنند.
وی اضافه کرد: طی روز گذشته دو هزار و ۲۷۰ دستگاه کامیون با انجام تشریفات گمرکی در مرزهای باشماق، تمرچین و پرویزخان کالاهای ایرانی را به روش ترانشیپ منت تحویل کامیون های عراقی دادند تا به مقاصد مد نظر تجار در عراق تحویل شود.
طی ۲۴ ساعت گذشته گمرک پرویزخان با ۸۴۷ کامیون کالای صادراتی و ۲۷ تانکر سوخت بیشترین میزان فعالیت را داشته و بعد از آن گمرک باشماق مریوان با ۷۲۰ کامیون کالای صادراتی و ۳۵ تانکر سوخت صادراتی و گمرک تمرچین پیرانشهر با ۶۴۱ کامیون صادراتی قرار دارند.
لطیفی در آخر از بعضی از افراد در تشکل های حوزه تجارت و لجستیک، در خواست کرد تا در ارائه آمار فعالیت تجاری با دقت بیشتری عمل کنند.

منبع: