یک عضو کمیسیون صنایع مجلس: صادرات و واردات می تواند قیمت خودرو را در داخل به تعادل برساند

اجاره: یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که با فراهم شدن امکان صادرات و واردات خودرو، امکان به تعادل رسیدن قیمت و افزایش کیفیت وجود دارد.
الله وردی دهقانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با تشکیل جلسات کمیسیون صنایع ان شاءالله کمیته صنعت هم تشکیل خواهد شد و ما از وزیر صنعت و خودروسازان دعوت خواهیم کرد تا با حضور در جلسه کمیسیون نقطه نظرات خودرا درباره وضعیت بازار خودرو مطرح کنند تا بتوانیم دراین زمینه تبادل نظر داشته باشیم.
وی ادامه داد: من فکر می کنم ما نیازمند این هستیم که سیاست های بازدارنده ای را اتخاذ نماییم تا جلوی گرانی خودرو گرفته شود. البته دراین زمینه نیازمند اتخاذ سیاست های درازمدت، میان مدت و کوتاه مدت هستیم.
نماینده مردم ورزقان در مجلس با اعلان اینکه خودروسازی در کشور ما مسئله دار شده است، اشاره کرد: خصوصی سازی، رقابت، قیمت گذاری، تیراژ تولید و سرشکن شدن هزینه ها و هزینه های بالای خودروسازان در این بخش مد نظر ماست که اساسا به آن رسیدگی خواهد شد. علاوه بر این صادرات و واردات خودرو هم عاملی برای به تعادل رساندن قیمت در داخل و جلوگیری از گرانی و افت کیفیت است.
دهقانی در آخر اظهار داشت: امیدوارم در نهایت ما بتوانیم سیاستی را اتخاذ نماییم که تامین کننده منافع ملی باشد و بتواند کمکی به بهبود معیشت مردم کند.

منبع: