سخنگوی گمرک خبر داد کشف بیشتر از ۹ کیلوگرم تریاک و هروئین در مرز با ترکیه

به گزارش اجاره سخنگوی گمرک اظهار داشت: چهار کیلوو ۱۰۰ گرم هروئین و پنج کیلوگرم تریاک که به شکل ماهرانه ای در بلبرینگ و قطعات گیربکس کامیون جاسازی شده بود در مرز با ترکیه کشف شد.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی تصریح کرد: روز گذشته هنگام گشت زنی، نیروهای گارد حفاظت گمرک مرز بازرگان به دو نفر با نامهای (ن. ا) و (ع. ق) که در میان کامیون های در صف ورود به ترکیه با دو قطعه فلزی در حال تردد بودند، مشکوک شده و به واحد ایکس ری معرفی می گردند.
سخنگوی گمرک ایران اضافه کرد: در بررسی ابتدایی کارشناسان با تجهیزات اولیه، به علت مهارت بالا در جاسازی مواد توسط سوداگران مرگ، به نتیجه قطعی وجود مواد در محموله نرسیدند تا اینکه قطعات موصوف، با دستگاه ایکس ری پالتی اسکن و با تأیید واحد مربیان سگ های مواد یاب، وجود مواد در این قطعات تأیید شد و جهت بررسی بیشتر، با حضور گارد حفاظت گمرک، این قطعات توسط تیم فنی برش داده شد و بیشتر از ۹ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و هروئین با لفاف کشف شد و تحویل مقام قضائی شد.
وی اظهار داشت: ۴ کیلو و ۱۰۰ گرم از این مواد از نوع هروئین و ۵ کیلوگرم هم تریاک بود که متهمین و مواد کشف شده و قطعات گیربکس بعد از کشف طی صورتجلسه ای سریعاً تحویل مقام قضائی شد.
گفتنی است؛ گمرک ایران مقام اول را در کشفیات مواد مخدر در گمرکات دنیا دارا است.

منبع: