انعقاد قرارداد طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی شازند

به گزارش اجاره مرکزی مراسم امضای قرارداد طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی(واحد LL) شرکت پتروشیمی شازند با عنوان ˮپروژه طراحی، ساخت و نصب سامانه فرایندی سرمایشی واحدˮ منعقد شد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، “ولدخانی” مدیرعامل این شرکت در این مراسم که روز گذشته ۲۰ مردادماه در محل این شرکت برگزار شد، اظهار نمود: در شرایط کنونی با عنایت به تحریم های ظالمانه بین المللی و عدم حضور شرکت ها و کارشناسان خارجی در کشور، خوشبختانه شرکت سینا کنترل شیراز با تاکید بر توانمندی داخلی بعنوان مجری طرح توسعه واحد LL پتروشیمی شازند انتخاب شده و این طرح که قرار بود تجهیز و اجرای آن توسط شرکت های خارجی صورت گیرد، از این پس به این شرکت واگذار می شود.
وی اظهار داشت: پتروشیمی شازند بعنوان کارفرما جهت پیشبرد هر چه بهتر این پروژه در کنار مجری خواهد بود و انتظار داریم با همت مهندسین شرکت سینا کنترل، طرح توسعه واحد LL در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
“انصاری نیک” سرپرست مدیریت طرح های توسعه شرکت پتروشیمی شازند هم با اشاره به حضور شرکت های مختلف داخلی در مناقصه طرح توسعه واحد LL اضافه کرد: شرکت های داخلی گوناگونی با توانمندی های بالا در این مناقصه شرکت کردند که شرکت سینا کنترل بر مبنای استانداردهای مهندسی و سیستم های کنترل کیفی و فنی بالا در این پروژه حساس و حائز اهمیت بعنوان برنده و مجری انتخاب گردید.
بر طبق این گزارش، پروژه طراحی و ساخت مجموعه سرمایش فرآیندی در جهت تکمیل طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی شرکت پتروشیمی شازند، کومونومر موجود در جریان چرخش نیتروژن ورودی را با استفاده از عملیات سردسازی تا دمای منفی ۴۰ درجه سلسیوس، تفکیک، بازیابی کرده و باردیگر مورد استفاده قرار می دهد.
با نصب و راه اندازی این مجموعه اهداف گوناگونی نظیر امکان تولید گریدهای خاص همچون LL-6209 و LL0209 در واحد پلی اتیلن سبک خطی، بازیافت حدود ۱۷ درصد کومونومر یک بوتن و ۱۲ درصد کومونومر یک هگزن، افزایش ضریب ایمنی بخش اکسترودر به علت ممانعت از تجمع گازهای قابل انفجار در سیستم انتقال پودر و کاهش گازهای رها شده در محیط زیست و کاهش اتلاف مواد یا ارزش اقتصادی محقق خواهد شد.