مدیر صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم: سقف پذیره نویسی دارا دوم

به گزارش اجاره یک مقام مسئول با اشاره به اینکه جمع پذیره نویسی دارایکم و پالایشی یکم ۵ میلیون تومان است، اظهار داشت: اگر کسی فرضا دارایکم را ۲ میلیون تومان خریده باشد این صندوق را ۳ میلیون تومان می‎تواند بخرد.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، داوود رزاقی، مدیر صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به اینکه پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۱۹ شهریور ماه ادامه دارد، اظهار داشت: سهام ۴ پالایشگاه معتبر و بزرگ کشور یعنی پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز هرکدام ۱۵ درصد، جزو دارایی های این صندوق منظور شده است.
وی افزود: مصوبه هیئت وزیران سقف پذیره نویسی دو صندوق را به صورت همزمان ۵ میلیون تومان تعیین کرده است یعنی اگر کسی دارایکم را خریده باشد رقمی که می تواند این صندوق را بخرد جمعاً ۵ میلیون تومان است به عبارت دیگر اگر دارایکم را ۲ میلیون تومان خریده باشد این صندوق را ۳ میلیون تومان، اگر دارایکم را ۱ میلیون تومان خریده باشد، این صندوق را ۴ میلیون تومان و اگر دارایکم را نخریده باشد، این صندوق را ۵ میلیون تومان می تواند بخرد.
رزاقی درباره محدودیت سنی این صندوق اظهار داشت: هر شخص حقیقی ایرانی که دارای کد ملی است می تواند این صندوق را بخرد و محدودیت سنی در آن قرار ندارد ازاین رو کسانی که کدملی ندارند، ایرانی نیستد و همینطور شرکت های حقوقی نمی توانند این صندوق را بخرند.
وی اضافه کرد: افرادی که کد بورسی ندارند برای خرید احتیاج به ثبت نام در سجام ندارند اما چون معامله این صندوق در سازمان بورس اوراق بهادار انجام می شود برای معامله آن باید برای گرفتن کد بورسی اقدام نمایند.

منبع: