معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: صبا فولاد خلیج فارس، امانتدار بازنشستگان است

به گزارش اجاره هرمزگان معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همراهی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از زمین طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس بازدید نمود.

حجت الله میرزایی روز گذشته(۱۶ مهرماه) در حاشیه این بازدید در مورد میزان تولیدات این شرکت در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: با عنایت به این که در سه ماهه اخیر مقدار تولید این شرکت در سال جهش تولید به میزان دو برابری روند افزایشی داشته و به بیشتر از ۸۰ هزار تُن رسیده است که با این رشد تا آخر سال به ظرفیت اسمی سالانه خود یعنی ۱، ۵ میلیون تن دست خواهد یافت.

حجت اله میرزایی همینطور در نشست با مدیران شرکت صبا فولاد خلیج فارس ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین مجموعه صبا فولاد خلیج فارس در زمان راه اندازی این مجموعه، اضافه کرد: در صنعت فولاد مدیریت دوران ساخت با مدیریت دوران بهره برداری متفاوت می باشد و خوشبختانه این شرکت از مدیران خوبی در هر دو مرحله برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط مدیریت، شیوه ها و ابزار مدیریت، ترکیب منابع انسانی و بخش هایی که خروجی هر مجموعه را تعیین می کند، در هر زمان متفاوت می باشد، افزود: یکی از لزوم ها در ارتقا سطح مدیریت مطلوب، توجه به تغییرات مدیریتی از دوره پروژه به دوره بهره برداری است.

میرزایی عنوان کرد: طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس همچون طرح های توسعه ای بزرگ در کشور به حساب می آید که برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتناعی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

این مقام مسئول بیان نمود: وجود سرمایه گذاران بزرگ داخلی مثل بنیاد مستضعفان و مشارکت سایر بنگاه های بزرگ فولادی سبب شده تا با وجود محدودیت های بین المللی در تأمین منابع مالی و دانش فنی، مشکلی در روند پیشرفت این پروژه نداشته باشیم.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح های توسعه ای صبا فولاد خلیج فارس با هدف تولید بریکت باید با سرعت بیشتری دنبال شود، اظهار داشت: تفاوت صبا فولاد خلیج فارس با سایر رقبا این است که این شرکت سهامدار ۱۰۰ درصدی بنام بازنشستگان دارد و در واقع این مجموعه امانتدار بازنشستگان است.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس هم در حاشیه این بازدید اظهار داشت: ۱۵ هزار فرصت شغلی با بهره برداری از طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس در بندرعباس ایجاد می شود.

سعیدبزرگی با اشاره به اینکه تکمیل عملیات اجرایی طرح توسعه این مجموعه به میزان سه سال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت ۴۱۳ هکتار، در دو فاز بریکت گرم و فاز توسعه اجرائی خواهد شد.

وی افزود: محصول نهایی تولیدی در این مجموعه ۴، ۵ میلیون تُن است که شامل ۵۰۰ هزار تُن میله گرد صنعتی، یک میلیون تُن مقاطع عریض و سه میلیون تُن ورق نورد گرم خواهد بود.

بزرگی با اشاره به اینکه با عنایت به میزان سرمایه گذاری که در این مجموعه عظیم فولادی شده است، بعد از تکمیل پروژه و عملیات اجرایی، سبب اشتغال ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۹۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد شد، عنوان کرد: مجموع میزان سرمایه گذاری در این طرحها به حدود ۱، ۲ میلیارد یورو خواهد رسید.