دژپسند اعلام کرد: روند رو به رشد بازار سرمایه

به گزارش اجاره وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه بازار سرمایه روند رو به رشدی را طی می کند اظهار داشت: هنوز کمیته تخصصی برای عرصه دارا سوم به زمان بندی نهایی نرسیده است.

به گزارش اجاره به نقل از مهر فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد تصمیمات این جلسه تصریح کرد: مباحثی در مورد توسعه صادرات و بازگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصادی کشور در جلسه امروز عنوان شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: صادرکنندگان امروز بعنوان فعالان اصلی اقتصاد کشور در عرصه تجارت خارجی نقش مهمی دارند که با عنایت به تحریم های صورت گرفته با کمک این افراد می توانیم مسائل کشور را سازماندهی نماییم بگونه ای که صادرات غیرنفتی در نیمه دوم سال روند جهشی پیدا کند و همینطور برگشت ارز هم با سهولت صورت گیرد.
وی افزود: هفته آینده کمیته سیاست گذاری ارزی جهت بررسی پیشنهادات مطرح شده از جانب بخش خصوصی جلسه فوق العاده ای را تشکیل خواهد داد.
دژپسند در مورد زمان عرضه دارا سوم اظهار داشت: من تاریخی اعلام نمی کنم و نمی توانم الان بگویم که چه زمانی دارا سوم عرضه می شود.
وی اضافه کرد: کمیته تخصصی هنوز به جمع بندی نرسیده و در صورتیکه بررسی ها تکمیل شود زمان بندی نهایی اعلام خواهد شد.
وضعیت بازار سرمایه رو به رشد است
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد نوسانات اخیر بازار سرمایه اظهار داشت: نوساناتی که طی دو سه روز اخیر در بازار سرمایه شاهد بودیم را نمی توانم بعنوان کف جدید اعلام کنم. چون که همواره نواسانات متناسب با شرایط اتفاق می افتد.
دژپسند خاطرنشان کرد: دیدگاه تحلیل گران این است که وضعیت بازارسرمایه رو به رشد خواهد بود.
لایحه اصلاح مالیات های مستقیم در دولت
وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات مستقیم خاطرنشان کرد: این لایحه در دستورجلسات دولت می باشد که در جلسه اول هم در دولت بررسی گردید وهمچنان در دستور کار جهت بررسی قرار دارد.
دژپسند در مورد کارت های بازرگانی هم اظهار داشت: تصمیم گیری در مورد این کارتها باید با همکاری وزارت صمت و اتاق بازرگانی صورت گیرد. اما به صورت کلی کارت بازرگانی یک بار مصرف باید جمع شود.

منبع: