بالاخره قیمت خمیردندان خارجی چند است؟

به گزارش اجاره گزارش های میدانی از آن حکایت می کند که قیمت خمیردندان ایرانی و خارجی در داروخانه ها بین ۵۰۰۰ تا ۸۰ هزار تومان و در فروشگاه های اینترنتی حداکثر ۲۰۰ هزار تومان است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در ایام اخیر قیمت نجومی ۵۰۰ هزار تومانی برای خمیردندان خارجی خبرساز شده بود، اما روز گذشته رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران حداکثر قیمت خمیردندان خارجی تولید داخل را ۲۸ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت که این انجمن رقم نجومی خمیردندان را به شدت تکذیب می کند.
فارغ از این مورد برای راستی آزمایی ماجرا به داروخانه ها و سایت های اینترنتی سر زدیم. گران ترین خمیردندان خارجی در بعضی سایت های اینترنتی شامل یک مجموعه دو عددی خمیر دندان بود که تا شب گذشته نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت که با ریزش نرخ دلار، قیمت آن امروز به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. اگر فرض نماییم قیمت مجموعه دو عددی برای هر کدام از خمیردندان ها یکسان است، یعنی بیشترین قیمت همین خمیردندان هم ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.
البته این مجموعه دو عددی خمیردندان در داروخانه ها پیدا نشد و فروشندگان لوازم بهداشتی هم کپی هر کدام از آنرا حدود ۶۰ تا ۸۵ هزار تومان می فروشند. یکی از فروشندگان لوازم بهداشتی هم اظهار داشت که می تواند با ۱۲۰ هزار تومان اصل این برند خمیردندان را برای ما تهیه نماید.
به طور کلی گزارش های میدانی از داروخانه های سطح شهر نشان داده است که قیمت خمیردندان ایرانی و خارجی بین ۵۰۰۰ تا ۸۰ هزار تومان است اما در فروشگاه های اینترنتی حداکثر قیمت به حدود ۲۰۰ هزار تومان می رسد.