قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟

به گزارش اجاره رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۷ هزار تومان است.

ناصر نبی پور در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلو تخم مرغ از درب مرغداری ۱۴ هزارتومان و برای مصرف کننده ۱۷ هزارتومان شده است، اظهار داشت: بااینکه قیمت جدید هنوز با قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده هم خوانی ندارد اما از قیمت قبلی آن یعنی ۱۲ هزار و۵۰۰ تومان بهتر است.

وی در پاسخ به این پرسش که چند درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری با قیمت مصوب تامین می شود، اظهار نمود: حدود ۷۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری(تخم گذار) با قیمت مصوب دولتی تامین می شود. یعنی مرغداران ۲۲ درصد سویا و حدود ۵۰ درصد هم ذرت دریافت می کنند اما میزان مصرف ذرت و سویای آنها بیش از این مقدار است و مرغداران مجبور هستند مابقی را از بازار آزاد تهیه کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران افزود: موضوع دیگری که مرغداران را به سمت بازار آزاد سوق می دهد فاصله بارگیری نهاده ها است. قبلا مرغداران تا رسیدن بار جدید از ذخایر خود استفاده می کردند اما هم اکنون ذخایری هم وجود ندارد و تولیدکننده مجبور است در فاصله زمانی ۱۰ تا ۲۰ روزی که طول می کشد تا نهاده به دستش برسد برای تامین خوراک طیورش به بازار آزاد مراجعه کند.

به گفته وی قیمت سویا در بازار آزاد ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان و ذرت ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ تومان شده است.

نبی پور با تاکید بر اینکه در بخش بارگیری و حمل و نقل مشکلاتی وجود دارد، اظهار نمود: کرایه ها ۳۵ درصد افزایش یافته و بعضی از رانندگان حتی بیشتر از این مقدار از مرغداران طلب می کنند.

منبع: