راه اندازی خط تولید شیرین کننده های گیاهی از طرف شرکت های دانش بنیان

یکی از شرکت های دانش بنیان با راه اندازی خط تولید شیرین کننده های طبیعی از گیاه استویا در تلاش است تا این ماده گیاهی را جایگزین شیرین کننده های مضر کند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، مصطفی صابر، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه در این شرکت موفق به راه اندازی خط تولید استحصال شیرین کننده های گیاهی با ظرفیت ۱۰ تن در سال شدیم، اظهار داشت: امروزه از استویا در خیلی از کشورها بعنوان شیرین کننده طبیعی استفاده می شود؛ چونکه این گیاه دارای پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، فسفر، آهن، کلسیم، پتاسیم، سدیم، منیزیم، روی و ویتامین های A وC است.
وی با اعلان اینکه این ماده می تواند جایگزین مناسبی برای شکر باشد، اظهار نمود: شیرین کننده های استحصال شده از گیاه استویا در خیلی از صنایع غذایی مانند تولید نوشابه های گازدار و بدون گاز، تولید شیرینی و شکلات و نیز در صنایع آردی جایگزین شکر شده اند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، صابر اظهار داشت: این شیرین کننده برای بیماران دیابتی مفید می باشد. تحقیقات نشان می دهد که شیرین کننده های طبیعی هیچ کالری یا کربوهیدراتی به رژیم غذایی اضافه نمی کنند. این شیرین کننده یکی از بهترین مواد طبیعی جایگزین شکر محسوب می شوند، چون ۲۰۰ برابر از شکر شیرین تر هستند. به همین علت بطور معمول برای بهتر کردن طعم داروها و انواع چای استفاده می شوند.