واگذاری غرفه های مجانی به تشکل ها در نمایشگاه مجازی ایران

اجاره: معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران اعلام نمود: حضور اتاق های استانی و تشکل های اقتصادی در اولین نمایشگاه مجازی ایران مجانی است و اعضای آنها هم از تخفیف ۱۵ درصدی برای حضور در نمایشگاه بعنوان غرفه دار برخوردار خواهند بود.
به گزارش اجاره به نقل از اتاق بازرگانی ایران، معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران ضمن اشاره به اینکه نمایشگاه های مجازی در شرایط امروز، پویایی اقتصادهای را درپی دارند، ابراز کرد: شیوع کرونا، کسب و کارها را نه تنها در ایران که در تمام کشورها تحت تأثیر قرار داده است. قرنطینه های طولانی مدت سبب شده تا فعالیتهای اقتصادی به سمت استفاده از ابزارهای آنلاین پیش برود تا از تبعات اقتصادی ناشی از این پاندمی بکاهد.
مظفر علیخانی با اشاره به اینکه همزمان با شیوع کرونا، تمامی رویدادهای تجاری در سطح ملی و بین المللی رو به تعطیلی گذاشت، تصریح کرد: ابتکار فعالان حوزه فناوری در دنیا، بستری را برای برگزاری این رویدادها به صورت آنلاین فراهم کرد؛ بگونه ای که نمایشگاه هایی که پیش از این به صورت فیزیکی برپا می شدند، به سمت برگزاری آنلاین پیش رفتند.
وی ضمن اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی ایران حاصل تلاش تشکل های بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وابسته به اتاق ایران است، اظهار داشت: این نمایشگاه که از ۵ تا ۲۰ اسفندماه سال جاری برگزار می شود، با حمایت اتاق ایران و بر روی پلت فرم اختصاصی مطابق با استانداردهای روز دنیای دیجیتال طراحی و پیاده سازی شده است. این نمایشگاه تجربه جدیدی برای فعالان اقتصادی می باشد تا بتوانند کسب و کارهای خویش را به صورت آنلاین به مخاطبان داخلی و خارجی معرفی کنند.
معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران به بخش هایی که در این نمایشگاه حضور دارند اشاره نمود و اظهار داشت: در نمایشگاه مجازی ایران فعالان اقتصادی می توانند در بخش های بازرگانی، صادرات، صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع غذایی، دانش بنیان و خدمات حضور یابند. همینطور فعالان اقتصادی در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر، اقتصاد سلامت و اقتصاد ورزش هم می توانند در این نمایشگاه حضور یابند.
علیخانی در مورد حضور بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه هم اظهار داشت: معاونت بین الملل اتاق ایران هم به واسطه هماهنگی با سفارت خانه های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه های سایر کشورها در ایران، اتاق های مشترک و اتاق های بازرگانی سایر کشورها از بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده است. ازاین رو جامعه بازدیدکنندگان این نمایشگاه بین المللی هستند.
علیخانی در انتها اظهار داشت: این نمایشگاه می تواند میعادگاه بزرگ فعالان اقتصادی ایران باشد و پتانسیل های اقتصادی کشور را در شرایطی که صادرات غیرنفتی از لزوم های اقتصاد ایران به شمار می آید، برای بازدیدکنندگان خارجی به نمایش بگذارد.

منبع: