مدیرعامل ذوب آهن اصفهان: نمایندگان مجلس مجاب شدند که اجرای قیمت گذاری دستوری به تاخیر بیفتد

اجاره: مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اعلان اینکه روز گذشته (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی بر تدوین شیوه نامه ساماندهی زنجیره عرضه و تقاضای فولادی، صحبت هایی صورت گرفت، از محال شدن نمایندگان مخالف با تعویق اجرای این شیوه نامه آگاهی داد و حذف قیمت گذاری دستوری را عاملی برای عرضه محصولات با اطمینان خاطر بیشتر و منطقی شدن قیمت ها دانست.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، منصور یزدی زاده در نشست خبری مشترک ذوب آهن اصفهان و مدیران عامل شرکت های صدرتامین، ظهر امروز (دوشنبه) در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع وابسته (ایران کانمین)، بااشاره به افزایش ۱۰۰ میلیون تومانی به سود خالص ذوب آهن اصفهان، افزایش سرمایه این مجموعه را از محل آورده های نقدی سهامداران اعلام نموده و اصرار کرد که تا زمانی که تابلو بورس قرمز است، برای افزایش سرمایه با احتیاط پیش خواهیم رفت.
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با اعلان اینکه عمده افزایش سرمایه ذوب آهن اصفهان توسط سهامداران به صورت نقدی یا مطالبات آنها از سایر محل های دیگر تامین می شود، اظهار داشت: هم اکنون بیشترین تمرکز ما این است که تا زمانیکه تابلو بورس قرمز پوش است و تا آن زمان که شرایط مدنظر ما فراهم گردد، با احتیاط بیشتر در جهت افزایش سرمایه حرکت کرده تا گرفتار زیان دهی نشویم.
وی خبر داد: روز گذشته (یکشنبه) موضوع کنترل قیمت ها در مجلس شورای اسلامی مطرح و نمایندگان مخالف با حذف قیمت گذاری دستوری مجاب شدند تا اجرای شیوه نامه ساماندهی زنجیره عرضه و تقاضا فولادی به تأخیر افتد. زمانیکه محصولات بدون دخالت در قیمت گذاری و دستوری عرضه شوند، با اطمینان خاطر بیشتر به فروش خواهند رسید؛ به تبع آن محصولات به خوبی و با قیمت منطقی عرضه خواهند شد و سودجویی برخی افراد هم کنترل خواهد شد. حالا حرکتی توأمان در مجلس و سازمان بورس شروع شده که دیگر قیمت گذاری دستوری و دخالت در قیمت گذاری حذف شود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه اظهار نمود: هم اکنون بحث روز ما، بحث قیمت سهام هاست که از طرف سهامداران مطالبه می شود و انتظار هایشان برآورده نمی شود؛ پس با شرایط مخالفت کرده و خواهان افزایش قیمت سهام ها هستند اما بایستی مولفه های بسیاری کنارهم قرار گیرند تا علت ریزش سهام ها مشخص شود. لازم است که ارزش سهام ها در یک قیمت منطقی قرار گیرد. البته همه تلاش ما این است که ارزش سهام ذوب آهن از محدوده شش هزار یه بیش از هشت هزار برسد. هم اکنون وضعیت سهام ذوب آهن اصفهان رو به بهبود است و شرایط بگونه ای شده که میتوان یه افزایش سهم امیدوارم بود.

منبع: