جایگاه مس ایران در افق ۱۴۰۴

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بیش از دو میلیارد یورو، علاوه بر ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب ۲۹ طرح در دست اجرا داریم، ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح ها تا سال ۱۴۰۴ شرایط درآمد شرکت مس را از دو برابر ارتقاء دهیم.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت ملی مس ایران، با اجرای این ۲۹ طرح در دست اجرا دو میلیارد دلار درآمد فعلی این شرکت در افق ۱۴۰۴ به ۴.۵ میلیارد دلار ارتقا پیدا خواهدنمود و با اجرای این طرح ها شرکت ملی مس ایران جزو ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید مس قرار خواهد گرفت.
بگفته اردشیر سعدمحمدی – مدیرعامل شرکت ملی مس ایران، طی سال آینده که کارخانه کنسانتره دره آلو و دره زار و فلوتاسیون سرباره وارد مدار شود، مفهوم این مساله ۴۰۰ هزار تن کنسانتره است که ارزش این عدد نیز ۸۰۰ میلیون دلار است و با ارز ۲۲ هزار تومانی حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان است. طرح های شرکت ملی صنایع مس ایران در مسیری کاملاً شفاف و مشخص ریل گذاری شده است.
وی اشاره کرد: پالایشگاه، کارخانه کنسانتره ۳۰۰ هزار تنی به همراه اکتشافی که در سریدون شکل خواهد گرفت و همین طور راه اندازی فاز ۲ تغلیظ میدوک، فاز ۳ تغلیظ سونگون و کارخانه فلوتاسیون حاصل از سرباره های ذوب خاتون آباد بیان کننده روند رو به جلویی است که در حال درنوردیدن هستیم و نشان میدهد که در دنیا حرفی برای گفتن در صنعت مس داریم.