زارع: محدود کردن پلت فرم های داخلی حوزه رمز ارز تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی به دنبال دارد

به گزارش اجاره یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امکان نادیده گرفتن مبحث ارزهای دیجیتالی در اقتصاد کشورمان یا حذف این مورد وجود ندارد و باید سریعتر و به صورت قانونی، آنرا مدیریت کرد.
رحیم زارع در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به مصوبه بانک مرکزی در مورد مسدودسازی درگاه های پرداخت پلت فرم های داخلی خرید و فروش رمزارز، بیان نمود: بانک مرکزی در ابلاغیه ای دستور داده تا درگاه پرداخت پلت فرم های داخلی خرید و فروش رمزارز مسدود شود. پلت فرم های رمزارز داخلی باوجود سابقه چند ساله، در معرض ناملایمات، بی قانونی، بحرانها و موانع سخت بوده اند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در کنار این سختی ها، تلاش صرافیهای خارجی برای سرمایه گذاری شهروندان ایرانی در خارج از کشور، سبب خروج سرمایه از ایران شده که این روند با مسدود کردن درگاه های بانکی صرافیهای رمزارز داخلی، تشدید بیشتری پیدا می کند. بی تدبیری برخی مسؤلان، سبب می شود شاهد سیل عظیم کاربران برای سرمایه گذاری در صرافیهای خارجی و افزایش معاملات زیرزمینی و سیاه در این بازار باشیم.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: امکان نادیده گرفتن مبحث ارزهای دیجیتالی در اقتصاد کشورمان یا حذف این مورد وجود ندارد و باید سریعتر و به صورت قانونی، آنرا مدیریت کرد. مسدود کردن درگاه های بانکی و محدود کردن غیرمنطقی پلت فرم های داخلی حوزه ارز دیجیتال، بطور قطع تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال دارد.

منبع: