وزیر صنعت عنوان کرد کوشش برای اجرائی شدن طرح توسعه فولاد شادگان

به گزارش اجاره خوزستان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: عمده چالش فولاد شادگان، طرح توسعه این شرکت بود که قرار شد الزامات موردنظر برای تسریع در بهره برداری و راه اندازی این طرح را به ما اعلام کنند و بتوانیم در اسرع وقت شاهد فعال سازی واحد فولاد سازی در این کارخانه باشیم.

سیدرضا فاطمی امین امروز (۳۰ دی ماه) در حاشیه بازدید از بندر شادگان، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از موضوعات شادگان، بندر شادگان است. خوشبختانه یا متاسفانه زیرساخت هایی در این خصوص به وجود آمده اما متاسفانه به بهره برداری نمی رسد.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: پیگیری خواهیم کرد تا با ارائه تسهیلات در تخفیف سود تجاری برای این بندر، عملیاتی و مصوب شود تا جریان کالا در این بندر راه بیافتد و جهتگیری صادراتی داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بحث فولاد خوزستان اظهار داشت: خوزستان باتوجه به ظرفیت هایی که دارد، جز ۵ استانی است که در زمینه فولاد برتری دارد. باید به سمت محصولات پایین دستی و با ارزش افزوده بالاتر برویم. یعنی بجای تولید شمش، به سمت ورق و فولاد آلیاژی برویم که ارزش افزوده، اشتغالزایی و سود بیشتری را داشته باشد.

فاطمی امین درباب فولاد شادگان افزود: عمده چالش فولاد شادگان، طرح توسعه این شرکت بود که قرار شد الزامات موردنظر برای تسریع در بهره برداری و راه اندازی این طرح را به ما اعلام کنند و بتوانیم در اسرع وقت شاهد فعال سازی واحد فولاد سازی در این کارخانه باشیم.

منبع: