مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی اعلام کرد سامانه بازارگاه شارژ شد

به گزارش اجاره، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت: ذرت و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه شارژ شده و امکان خرید نهاده برای مرغداران هم فراهم است.

حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پس از دو ماه توزیع قطره چکانی نهاده بالاخره نهاده های دامی تا ۱۴ اردیبهشت ماه در سامانه بازارگاه شارژ شد، اظهار داشت: مشکلات تأمین نهاده در سامانه بازارگاه رفع و کنجاله سویا و ذرت به میزان کافی بارگذاری شده است و مرغداران هم خریدهای خوبی انجام داده اند.

وی افزود: واحدهای مرغداری که تا ۱۴ اردیبهشت ماه مبادرت به جوجه ریزی کرده اند و جوجه ریزی آنها توسط سازمان دامپزشکی استان مربوطه تایید شده است امکان خرید نهاده دارند و می توانند بر مبنای سهمیه در نظر گرفته شده برای واحدهایشان، نهاده خریداری کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت: البته میزان سهمیه اختصاصی کاسته شده و عملا سن و وزن کشتار هم به تبع آن کاهش پیدا کرده و تولید و عرضه مرغ سایز استارت خورده و اگر تعادل بین تولید و تقاضا برقرار شود، اقدامی مثبت تلقی و در غیر این صورت افزایش قیمت تمام شده برای تولید را به دنبال خواهد داشت.

وی در انتها اظهار داشت: امیدواریم مشکل تاخیر در بارگیری نهاده ها هم به سرعت حل شود و نهاده با تاخیر یک تا دوماهه به دست مرغدار نرسد.

منبع: