آخرین وضعیت پرتیراژهای خودروسازان در تابستان امسال کاهش ۳۵ و ۴۰ میلیون تومانی قیمت تارا و ۲۰۷ اتوماتیک

به گزارش اجاره، بررسی روند قیمت انواع خودرو های پرتیراژ طی سه ماهه اخیر (فصل تابستان) در بازار نشان می دهد، باوجود این که قیمت اکثریت خودرو ها نسبت به سه ماه گذشته (مقایسه یکم مهر ماه با یکم تیرماه) ریزش به نسبت قابل توجهی داشته اند، اما قیمتها در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به واپسین روزهای شهریور ماه برای محصولات ایران خودرو یک تا پنج میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، بررسی روند قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان در اولین روز کاری مهرماه سال جاری (شنبه دوم مهرماه) و مقایسه آن با اولین روز از تیر ماه سال جاری نشان داده است قیمت پرتیراژهای خودروسازان اکثرا روند کاهشی داشته است.
این ریزش بگونه ای است که قیمت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو سه تا ۱۴ میلیون تومان کاهش داشته، اما قیمت تارا ۳۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۴۰ میلیون تومان ریزش داشته است.
البته که محصولاتی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ V۸(۱۴۰۰) و هایما افزایش قیمت را تجربه کرده اند.
در محصولات گروه خودروسازی سایپا در بازه فصل تابستان کاهش قیمت دو تا ۱۵ میلیون تومانی دیده می شود.
روند قیمتها در بازه سه ماهه تابستان ۱۴۰۰ برای پرتیراژهای خودروسازان کاهشی رقم خورده است، اما بررسی قیمت همین محصولات در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به واپسین روزهای شهریور ماه (۲۸ شهریور) نشان از افزایش دو تا پنج میلیون تومانی قیمت محصولات ایران خودرو دارد، اما قیمت محصولات سایپا تغییری نداشته است.
مقایسه آخرین قیمت های ثبت شده در اولین روز از تیرماه، امروز (دوم مهرماه) و دوشنبه هفته گذشته (۲۸ شهریور ماه) به شرح زیر است:

منبع: