سخنگوی سازمان اموال تملیکی تشریح کرد؛ جزییات مزایده ۱۰۶۲ خودروی خارجی

به گزارش اجاره، سخنگوی سازمان اموال تملیکی ضمن تشریح جزییات مزایده ۱۰۶۲ خودروی خارجی، اظهار داشت: این مزایده از ساعت ۸ بامداد روز پنجشنبه هفتم مهر شروع می نماییم که تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اجاره به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، صاحب حجتی در مورد جزئیات مزایده ۱۰۶۲ خودرو در سازمان اموال تملیکی اظهار نمود: نخستین اطلاع رسانی را وزیر امور اقتصادی و دارایی در خوزستان اعلام نمود که بنا بود چنین کاری از راه بورس کالا صورت گیرد، اما با پیگیری هایی که انجام شد، متوجه شدیم که از راه بورس عملی نیست و ناچار شدیم که از راه مزایده این ۱۰۶۲ خودرو را به فروش برسانیم که در این حوزه اطلاع رسانی های لازم انجام شد.
وی اضافه کرد: به علت این که به روز برگزاری مزایده نزدیک می شویم، مبحث امضای الکترونیک باید مورد توجه قرار گیرد چون که شرکت کنندگان در این مزایده حتما باید ثبت نام کرده و گواهی امضای الکترونیک (توکن) را دریافت نمایند و برای این کار هم لازم است که به دفاتر ثبت اسناد رسمی در سرتاسر کشور مراجعه نموده و این گواهی امضای الکترونیک را دریافت نمایند تا بتوانند در این مزایده شرکت نمایند.
قائم مقام و سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: این مزایده را از ساعت ۰۸: ۰۰ روز پنجشنبه هفتم مهر ماه آغاز می نماییم و تا ساعت ۲۴: ۰۰ روز دوازدهم مهرماه ادامه می یابد که متفاضیان می توانند لیست خودرو ها و شرایطی را که برای رویت خودرو ها برای مزایده الکترونیک عنوان شده است، در وبگاه مزایده الکترونیک به نشانی https: //eauc.setadiran.ir/eauc/welcome.action?gateway=setad مشاهده کنند و از شرایط و خودرو ها آگاه شوند.
حجتی اظهار داشت: خریداران تا ساعت ۲۴: ۰۰ روز سه شنبه دوازدهم مهر ماه برای ثبت پیشنهاد قیمت در این سامانه وقت دارند و برای این کار و شرکت در مزایده عرضه کد ملی برای شخص حقیقی و کد اقتصادی برای شخص حقوقی به همراه شماره حسابی که قابل استفاده از راه اینترنت باشد، الزامی است و برای مشاهده خودرو ها هم در همه ایام هفته از ساعت ۰۸: ۰۰ تا ساعت ۱۶: ۰۰ اعلام نموده ایم که استان ها همکاری کنند تا خزیداران از خودرو ها بازدید داشته باشند.
وی افزود: پیشنهادهایی که در سامانه مزایده الکترونیک ثبت شده باشد، روز شنبه شانزدهم مهرماه در محل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی رمزگشایی شده و همان روز هم برندگان این مزایده معرفی خواهند شد.
سخنگوی سازمان اموال تملیکی بیان نمود: کسانی هم که می خواهند انصراف بدهند، نهایتا می توانند تا ساعت ۱۴: ۰۰ روز چهارشنبه سیزدهم مهر ماه انصراف خویش را اعلام کنند چون که متقاضیان باید در زمان ثبت نام ۱۵ درصد از ارزش کارشناسی شده را بعنوان وثیقه واریز کنند، اگر برنده شده و بعد انصراف بدهند، این مبلغ به نفع دولت ضبط خواهد شد، اما در صورت انصراف تا این تاریخ، یعنی ساعت ۱۴ چهارشنبه ۱۳ مهر، مشکلی برای آنان پیش نخواهد آمد و می توانند مبلغ واریزی را پس بگیرند.
وی تصریح کرد: علاقه مندان به مشارکت در این مزایده باید این توکن را دریافت نمایند تا بتوانند مراحل ثبت نام و شرکت در این مزایده فوق العاده را طی کنند.
حجتی متذکر شد: این مزایده یک مزایده فوق العاده الکترونیکی با شماره ۵۶۵ است.
سخنگوی سازمان اموال تملیکی تشریح کرد: این مزایده فرصت خوبی است و با این اقدام کمکی به شرایط بازار خواهد شد و خودروهایی هم که در این مزایده هستند شامل ۶۲ خودرو از خانواده لکسوز، ۴۰ خودرو از خانواده پورشه ماکان، ۱۸۲ خودرو از خانواده کیا (سوراتو، سورنتو، اپتیما و …)، ۱۵۲ خودرو از خانواده بی ام و (۸۳۰، ۵۳۰، x۴ و…)، ۸ دستگاه خودروی بنز (مرسدی و e۲۰۰)، ۴۵۹ دستگاه خودرو از خانواده هیوندای (توسان، سانتافه، سوناتا، هیبریدی ها و…)، ۱۵۴ دستگاه از خانواده تویوتا (راوفور، کمری، کمری هیبریدی و…)، یک دستگاه ولوو و ۳ دستگاه پورشه باکستر که جمعاً ۱۰۶۲ دستگاه خودرو می شود.
حجتی تاکید کرد: استان هایی که این مزایده فوق العاده شماره ۵۶۵ در آنها صورت می گیرد شامل استانهای هرمزگان (بندرلنگه)، بوشهر، تهران، گیلان، خوزستان، فارس و مازندران است.

منبع: