مدیرکل بنادر و دریانوردی استان: بیش از ۶ میلیون تن کالا در بوشهر تخلیه و بارگیری شد

به گزارش اجاره، بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در یک سال قبل در مجموع ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با سال ماقبل آن سه درصد رشد نشان میدهد.
محمد شکیبی نسب چهارشنبه ۱۰ خرداد در نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر با حضور عادل دریس مدیرکل امور بندری، علیرضا آذرپاد رییس اداره امور بندری و خسرو سرایی مدیر ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‎های سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در مدت یاد شده حمل و نقل کانتینری نیز با رشد ۵۱ درصدی، در سال ۱۴۰۱ به ۶۳ هزار تی. ای. یو افزایش پیدا کرد.
وی بیان کرد: شمار سوانح در عملیات بندری بوشهر هفت مورد بود که با مدیریت و نظارت خوب انجام شده در سال ۱۴۰۱ به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اشاره کرد: بندر ناایمن هیچ وقت محل مراجعه شرکت های کشتیرانی و صاحبان کالا نخواهد بود به همین دلیل رعایت اصول در رابطه با ایمنی همیشه اولویتی راهبردی برای بنادر استان بوشهر بشمار می رود.
شکیبی نسب افزود: در بخش حمل، نگهداری، تخلیه و بارگیری و اطفا حریق کالاهای خطرناک اطلاعات جامع و کاملی در بندر بوشهر جمع آوری شده که به افزایش ایمنی فعالیت ها کمکی شایان می کند.
وی اظهار داشت: در صورت رعایت نشدن ایمنی لازم در عرصه کالاهای خطرناک خسارت های جبران ناپذیری به نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات وارد میکند در همین راستا بندر بوشهر نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک را برگزار کرده تا بتواند موانع و مسائل مانع افزایش ایمنی در این زمینه به حداقل ممکن کم کند.
شکیبی نسب عنوان کرد: برگزاری چنین نشست هایی فرصتی مغتنم است تا نسبت به افزایش سطح دانش و آگاهی کارکنان فعال در بخش کالاهای به نحو مطلوبی افزایش یابد.
وی ادامه داد: بندر بوشهر به عنوان یکی از بنادر فعال در تخلیه مشتقات نفتی و به ویژه بنزین استانهای همجوار همیشه اهتمام کرده تا ایمنی در کارهای این چنینی در بالاترین سطح ممکن باشد.